A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Символіка м. Тараща

Дата: 21.01.2020 15:30
Кількість переглядів: 679

Герб міста Тараща

   Головним елементом Герба м.Тараща є зображення святого Архангела Михаїла. Головним елементом прапора м.Тараща є зображення хреста з променями сонця та зображення святого Архангела Михаїла.

  Герб м.Тараща складається з великого щита, увінчаного короною, як знак того, що місто Київської губернії. Форма Герба має класичну форму щитів воїнів Київської Русі і розділений на верхнє (блакитне), середнє (срібне) та нижнє (жовте) поле. На верхньому полі щита розміщується зображення Архангела Михаїла, як приналежність до землі Київської губернії.

  Зображення Архангела Михаїла біле на блакитному полі, німб золотий. На срібній частині герба зображено сидячого з розпростертими крилами чорного орла, який символізує мислячу істоту, яка мешкає на небі – Творця-Бога. Розпростерті крила орла вказують на те, що він – Творець – властвує над цією землею. Срібний колір середнього поля символізує незайманість, чистоту, царину. Нижня частина герба жовта, що символізує достаток.

  Герб має розміри ширини і висоти у співвідношенні 12 до 20 (h). Верхнє поле має розмір по висоті 6 (h), середнє 6 (h), нижнє 2 (h), золота міська корона 4 (h), обрамлення нижньої частини герба 1,5 (h), обрамленя верхньої частини під золотою міською короною 0,5 (h).

  Розміри зображення постаті Архангела Михаїла: висота 5 (h), ширина 3,5 (h).


 

Прапор міста Тараща

  Прапор міста Тараща являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох горизонтально розташованих смуг, центральна з яких блакитна, крайні жовтого кольору.

  Співвідношення ширини прапора до його довжини 2:3. Співвідношення ширини горизонтальних смуг 1:5:1 (h), жовта верхня 2 (h), блакитна 10 (h), нижня жовта 2 (h).

  На центральній смузі на блакитному фоні у верхній лівій частині розміщено зображення Архангела Михаїла, як приналежність до Київської землі. В центрі прапора зображений мальтійський хрест розміром 4 (h) на 4 (h) на фоні сонячного сяйва. Промені сонячного сяйва вписані в коло діаметром 8 (h). Хрест вказує на приналежність до держави християнського віросповідання. Промені сонця символізують одне з похідних назви міста Таращі. „Тараща” мовою санскрита: Ra – основа, сонце, Stra – знаходиться, міститися, Ta – біля, поблизу. Отже слово „тараща” означає міститися, перебувати біля сонця.

  Відстань від верхньої кромки блакитного поля до зображення Архангела Михаїла 1 (h), від древка до зображення Архангела Михаїла 1 (h).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь