Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

ПРИЙОМНІ СІМ'Ї

Дата: 29.04.2021 16:21
Кількість переглядів: 452

Фото без описуУ кожної дитини є потреба мати сім’ю. На жаль, в нашому регіоні є діти-сироти, а також діти, які були позбавлені батьківського піклування. Не дивлячись на те, що ці діти вииховуються в інтернатних закладах, всі вони мріють мати справжню сім’ю, батьків, сімейний затишок та тепло.

Деякі діти отримали другий шанс, і вони мають можливість проживати в альтернативній сім’ї. Тепер життя цих дітей наповнюється теплотою, турботою та любов’ю, яку їм не змогли дати біологічні батьки. І такі сім’ї називаються прийомними.

Прийомною сім’єю є сім’я чи особа, яка не є в шлюбі, що добровільно за плату взяли на вихховання, а також спільне проживання від однієї до чотирьох дітей-сиріт, та дітей, які були позбавлені батьківського піклування. Особи, які створили прийомну сім'ю, отримують статус прийомних батьків, а діти – прийомних дітей. Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей і діють в інтересах прийомних дітей без спеціальних на те повноважень.

????Вимоги до прийомних батьків

Відповідно до Положення про прийомну сім'ю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 565 від 26.04.2002, прийомними батьками можуть бути працездатні особи, які перебувають у шлюбі (крім випадків, передбачених п. 14 Положення) або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі.

Вік. Влаштування дітей у прийомну сім'ю проводиться з урахуванням віку прийомних батьків та дітей, щоб на час досягнення обома прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли повноліття. У разі досягнення пенсійного віку кимось з прийомних батьків час перебування дітей визначається за віком молодшого з батьків. В окремих ситуаціях прийомна сім'я може функціонувати і після досягнення прийомними батьками пенсійного віку, але не більш ніж упродовж п'яти років.

Дохід. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення прийомної сім'ї, не може бути меншим від розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Житлоплоща. У разі утворення прийомної сім'ї прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов (належного стану житлового приміщення, потрібної житлової площі, належного санітарного стану, наявності потрібних меблів, побутової техніки та інших товарів тривалого споживання, наявності умов для проживання, виховання та розвитку дитини).

Якщо Ви прийняли рішення створити прийомну сім'ю, за більш детальною інформацією Ви можете звернутись до КЗ "ЦНСП" Таращанської міської ради відділення соціальної роботи. Ми знаходимось за адресою: м. Тараща, вул. Короленка, 9.

????(04566)5-10-46


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь