Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Інформація до Всесвітнього Дня боротьби з торгівлею людьми (30 липня 2023 року)

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище порушує права людини, принижує її честь та гідність.

Щороку по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. 

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН організувала зустріч на високому рівні для оцінки результатів втілення Глобального плану дій по боротьбі з торгівлею людьми від 30 липня 2010 року і затвердила резолюцію, яка закріпила дату проведення свята (30 липня), представила головні його цілі, описала важливість і механізми боротьби зі згубним явищем.

Головною метою, переслідуваної таким рішенням, було підвищення обізнаності суспільства про торгівлю людьми. Тіньова злочинна сфера в багатьох державах прийняла масовий характер. Жертвами работоргівлі стають незахищені категорії людей. Відзначення світовою спільнотою цього свята допомагає об'єднати зусилля країн всього світу щодо виявлення і боротьби зі злочинною діяльністю в цьому напрямку.

Тож день 30 липня проголошений Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. У цей день Генеральний секретар ООН виступає з посланням. Громадські рухи публікують відомості про торгівлю людьми, рабство. Проводяться флешмоби, виставки. Журналісти розповідають про боротьбу з невільничим ринком, життя активістів, які протидіють ганебному явищу.

Повномасштабне вторгнення рф в Україну спричинило найбільшу міграційну кризу в Європі з часів Другої світової війни і, як наслідок, посилило загрози та вразливість населення до торгівлі людьми. На сьогодні по допомогу звертаються сотні людей в Україні. Серед найвразливіших категорій – діти без супроводу або діти, розлучені з сім’єю, жінки, особи з інвалідністю, особи літнього віку та особи, які раніше вже були постраждалими від торгівлі людьми. Найбільш поширеними формами експлуатації є трудова, сексуальна та втягнення у злочинну діяльність.

Для привернення уваги до цієї проблеми, у рамках інформаційної кампанії до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, розпочинаємо серію публікацій, як розпізнати потерпілих від торгівлі людьми та допомогти їм. Розкажемо, що має насторожувати, які загальні ознаки торгівлі людьми, і що слід першочергово робити, якщо ви стали свідком такої ситуації.

Пам’ятайте!

Жодне насильство не має толеруватися!

Якщо знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими телефонами:

102 – поліція

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

112 – служба екстреної допомоги в ЄС

ТИ ЗМУШЕНА ПОКИНУТИ УКРАЇНУ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ?

ДОВЕЛОСЬ ПОКИНУТИ СВІЙ ДІМ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ РАЗОМ ІЗ ДИТИНОЮ?

МИКОЛА ТА ОЛЕСЯ ТАКОЖ ЗМУШЕНІ ПОКИНУТИ СВІЙ ДІМ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ

5 МАРКЕРІВ БЕЗПЕКИ НЕ ВТРАЧАЙ ПИЛЬНОСТІ, ПАМ’ЯТАЙ!

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ / ПОСАДОВИХ ОСІБ, ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ВСТАНОВЛЕННЯ СТАТУСУ ТАКОЇ ОСОБИ

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь