A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Інформація до Всесвітнього Дня боротьби з торгівлею людьми (30 липня 2023 року)

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі є торгівля людьми. Це явище порушує права людини, принижує її честь та гідність.

Щороку по всьому світі мільйони людей, які шукають кращої долі, потрапляють у трудове рабство. 

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН організувала зустріч на високому рівні для оцінки результатів втілення Глобального плану дій по боротьбі з торгівлею людьми від 30 липня 2010 року і затвердила резолюцію, яка закріпила дату проведення свята (30 липня), представила головні його цілі, описала важливість і механізми боротьби зі згубним явищем.

Головною метою, переслідуваної таким рішенням, було підвищення обізнаності суспільства про торгівлю людьми. Тіньова злочинна сфера в багатьох державах прийняла масовий характер. Жертвами работоргівлі стають незахищені категорії людей. Відзначення світовою спільнотою цього свята допомагає об'єднати зусилля країн всього світу щодо виявлення і боротьби зі злочинною діяльністю в цьому напрямку.

Тож день 30 липня проголошений Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми. У цей день Генеральний секретар ООН виступає з посланням. Громадські рухи публікують відомості про торгівлю людьми, рабство. Проводяться флешмоби, виставки. Журналісти розповідають про боротьбу з невільничим ринком, життя активістів, які протидіють ганебному явищу.

Повномасштабне вторгнення рф в Україну спричинило найбільшу міграційну кризу в Європі з часів Другої світової війни і, як наслідок, посилило загрози та вразливість населення до торгівлі людьми. На сьогодні по допомогу звертаються сотні людей в Україні. Серед найвразливіших категорій – діти без супроводу або діти, розлучені з сім’єю, жінки, особи з інвалідністю, особи літнього віку та особи, які раніше вже були постраждалими від торгівлі людьми. Найбільш поширеними формами експлуатації є трудова, сексуальна та втягнення у злочинну діяльність.

Для привернення уваги до цієї проблеми, у рамках інформаційної кампанії до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, розпочинаємо серію публікацій, як розпізнати потерпілих від торгівлі людьми та допомогти їм. Розкажемо, що має насторожувати, які загальні ознаки торгівлі людьми, і що слід першочергово робити, якщо ви стали свідком такої ситуації.

Пам’ятайте!

Жодне насильство не має толеруватися!

Якщо знаєте про випадки торгівлі людьми чи будь-якого виду експлуатації або потерпіли від цього злочину, звертайтеся за такими телефонами:

102 – поліція

1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми

112 – служба екстреної допомоги в ЄС

ТИ ЗМУШЕНА ПОКИНУТИ УКРАЇНУ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ?

ДОВЕЛОСЬ ПОКИНУТИ СВІЙ ДІМ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ РАЗОМ ІЗ ДИТИНОЮ?

МИКОЛА ТА ОЛЕСЯ ТАКОЖ ЗМУШЕНІ ПОКИНУТИ СВІЙ ДІМ ЧЕРЕЗ ВІЙНУ

5 МАРКЕРІВ БЕЗПЕКИ НЕ ВТРАЧАЙ ПИЛЬНОСТІ, ПАМ’ЯТАЙ!

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ / ПОСАДОВИХ ОСІБ, ВІДПОВІДАЛЬНИХ ЗА ВСТАНОВЛЕННЯ СТАТУСУ ТАКОЇ ОСОБИ

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь