A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Протокол громадських слухань з обговорення проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області» та Звіту про стратегічну

 

ПРОТОКОЛ

громадських слухань з обговорення проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області»

13 березня 2020 року                                                                         м. Тараща

 

Громадські слухання з обговорення проєкту містобудівної документації розпочались о 11.00 год. в приміщенні сесійної зали в будівлі Таращанської міської ради, 2-й поверх, за адресою: Київська область, Таращанський район, місто Тараща, вулиця Шевченка, будинок,7

 

Для участі у громадських слуханнях у відповідності до листа реєстрації учасників громадських слухань(додається) зареєструвалося 14 членів громади м. Тараща Київської області.

 

Організатор громадських слухань з обговорення: Виконавчий комітет Таращанської міської ради

 

Присутні:

 Учасники громадських слухань у кількості 14 осіб(згідно листа реєстрації учасників громадських слухань)

 

Представники ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя - розробника проєкту містобудівної документації:

 

  1. Айлікова Ганна Вітольдівна – головний архітектор проєкту, кандидат технічних наук;
  2. Нестеренко Ганна Яківна – головний економіст проєкту;
  3. Сонько Ярослав Валентинович – молодший науковий співробітник;
  4. Ліговська Вероніка Олексіївна – головний фахівець.

 

Представник Таращанської районної державної адміністрації:

  Василенко Валерія Валентинівна – в.о. завідувача сектору містобудування, архітектури та будівництва

 

 ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 

  1. Про обрання секретаріату громадських слухань.
  2. Про затвердження порядку денного і регламенту громадських слухань.
  3. Доповідь розробника проекту представника ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя.
  4. Запитання до основних доповідачів. Дебати, обговорення.
  5. Підбиття підсумків громадського слухання з урахуванням пропозицій і зауважень громадськості, винесення резолюції.

 

 

ВСТУП:

 

Щербатюк Ю.Г. – секретар ради доповіла щодо порядку денного слухань, а також про необхідні кроки для продовження роботи громадських слухань, ведення протоколу та підрахунку голосів. Запропонувала обрати секретаріат громадських слухань у наступному складі:

- головуючий на громадських слуханнях, представник замовника містобудівної документації, заступник міського голови Левицький Вадим Анатолійович;

- секретар громадських слухань - головний спеціаліст(спеціаліст виконавчого комітету), особа відповідальна за організацію розгляду пропозицій - Задніпряна Наталія Володимирівна

До складу секретаріату:

- представника ініціатора громадських слухань(виконавчого комітету) –

Кобдід Ілона Олександрівна, головний спеціаліст(юрист міської ради);

  • профільний спеціаліст Таращанської міської ради, особа відповідальна за організацію розгляду пропозицій – головний спеціаліст(землевпорядник міської ради) – Семилітко Віталій Анатолійович;
  • представник громадськості Білокобильська Надія Яківна.

 

 

Голосували: за - 14

                            Проти - немає

                            Утримався - немає

 

ВИРІШИЛИ :

 

І. Затвердити секретаріат громадських слухань:

 

- головуючий на громадських слуханнях, представник замовника містобудівної документації, заступник міського голови Левицький Вадим Анатолійович;

- секретар громадських слухань - головний спеціаліст(спеціаліст виконавчого комітету), особа відповідальна за організацію розгляду пропозицій - Задніпряна Наталія Володимирівна

До складу секретаріату:

- представника ініціатора громадських слухань(виконавчого комітету) –

Кобдід Ілона Олександрівна, головний спеціаліст(юрист міської ради);

  • профільний спеціаліст Таращанської міської ради, особа відповідальна за організацію розгляду пропозицій – головний спеціаліст(землевпорядник міської ради) – Семилітко Віталій Анатолійович;
  • представник громадськості Білокобильська Надія Яківна.

 

СЛУХАЛИ 2:

 

ВИСТУПИВ

 

Левицький В.А. – головуючий на громадських слуханнях з пропозицією затвердити наступний порядок денний:

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

  1. Про обрання секретаріату громадських слухань.
  2. Про затвердження порядку денного і регламенту громадських слухань.
  3. Доповідь розробника проекту представника ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя.
  4. Запитання до основних доповідачів. Дебати, обговорення.
  5. Підбиття підсумків громадського слухання з урахуванням пропозицій і зауважень громадськості, винесення резолюції.

 

ВИРІШИЛИ 2:

І. Затвердити порядок денний громадських слухань:

  1. Про обрання секретаріату громадських слухань.
  2. Про затвердження порядку денного і регламенту громадських слухань.
  3. Доповідь розробника проекту представника ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя.
  4. Запитання до основних доповідачів. Дебати, обговорення.
  5. Підбиття підсумків громадського слухання з урахуванням пропозицій і зауважень громадськості, винесення резолюції.

 

ІІ. Затвердили регламент громадських слухань:

 «на вступне слово ініціатора громадських слухань – до 10 хвилин»;

«на доповідь – до 30 хвилин»;

«на запитання– до 5 хвилин»

«на відповіді – до 5 хвилин»;

«на виступи в обговоренні - до 5 хвилин».

 

Голосували: за - 14

                            Проти - немає

                            Утримався - немає

 

Левицький В.А. - головуючий на громадських слуханнях

   Шановні присутні, я як головуючий на громадських слуханнях, хочу надати коротку інформаційну довідку щодо проведеної роботи у напрямку розробки містобудівної документації, а саме «Генеральний план м. Тараща Київської області». Сьогодні 13 березня 2020 року на виконання вимоги підпункту 6 пункту 3 статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в нашій громаді відбуваються громадські слухання з метою врахування громадських інтересів під час розроблення проєкту містобудівної документації на місцевому рівні «Генеральний план м. Тараща Київської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області».

  Таращанською міською радою 22 грудня 2017 року було прийнято рішення №494-34-VII «Про розроблення Генерального плану міста Тараща Київської області», пунктом першим даного рішення було визначено розробку Генерального плану міста Тараща Київської області. Цим же рішенням виконавчому комітету міської ради було доручено організувати процедуру розробки містобудівної документації у відповідності до діючого в містобудівній сфері законодавства.

  У районній газеті «Таращанський край» №1(11220) від 05.01.2018 року вийшло оголошення про початок розроблення містобудівної документації- Генеральний плану міста Тараща Київської області у відповідності до рішення сесії міської ради №494-34-VII від 22.12.2017 року, під час організації процесу розробки у районній газеті №20(11239) від 18.05.2018 року було опубліковано оголошення щодо прийнятих рішень під час розробки Генерального плану міста Тараща, із зверненням до територіальної громади міста взяти активну участь у підготовці пропозицій, які можуть бути розглянуті розробником містобудівної документації. В установлений місячний строк виконавчим комітетом не було зареєстровано жодної пропозиції від територіальної громади міста, яка б могла бути розглянута та передана розробнику.

  Також декілька слів хочу сказати щодо розробки Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області». Закон України «Про стратегічну екологічну оцінку» зобов’язує замовників містобудівної документації проводити процедуру визначення, опису та оцінювання наслідків виконання документів державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення. Тому керуючись законами України в сфері містобудівної діяльності із врахуванням вимог закону України  «Про стратегічну екологічну оцінку» була розпочата процедура розробки  Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області», як розділу «Стратегічної екологічної оцінки – Охорони навколишнього природного середовища» проекту «Генеральний план м. Тараща Київської області». В районній газеті «Таращанський край» від 06.12.2019 року з метою громадського обговорення було опубліковано повідомлення про оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту «Генеральний план м. Тараща Київської області», та проведені інші дії передбачені законодавчими актами. 27.12.2019 року розробнику Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області» була передана інформаційна довідка результату проведення громадського обговорення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту «Генеральний план м. Тараща Київської області». Розробником проекту містобудівної документації місцевого рівня ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя було передано матеріали проєкту «Генеральний план м. Тараща Київської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області». Виконавчий комітет Таращанської міської ради і надалі керуючись законодавчими актами у сфері містобудівної діяльності розмістив повідомлення про початок процедури громадського обговорення проєктів містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області» з одночасним розміщенням матеріалів містобудівної документації на офіційному веб-сайті Таращанської міської ради та з можливісттю вільного доступу в приміщенні міської ради за адресою вул. Шевченка,7 м. Тараща. Громадські обговорення проводяться з 14.02.2020 року і їх термін спливає 14.03.2020 року, під час їх проведення письмових подань, пропозицій(зауважень) виконавчим комітетом заєстровано не було, в межах громадських обговорень були організовані громадські слухання на яких ми з вами сьогодні і присутні.

  Під час громадських слухань вами можуть надаватися подання пропозиції(зауваження) у письмовій формі, які буть зареєстровані та /або усній формі, які будуть відображені у протоколі громадських слухань. Усі пропозиції громадськості будуть зареєстровані або відображені у протоколі і у місячний строк розглянуті з дня їх надходження. За результатами розгляду пропозицій заявнику надається відповідь про їх врахування або обґрунтована відмова. 

А зараз я хочу надати слово для доповіді представнику розробника проєкту містобудівної документації Айліковій Ганні Вітольдівні – головному архітектору проєкту, кандидату технічних наук.

Є прохання до всіх присутніх дотримуватися затвердженого нами регламенту роботи та з повагою відноситися один до одного та доповідачів.

 

СЛУХАЛИ 3: Доповідь розробника проекту представника ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М. Білоконя.

 

ВИСТУПИЛИ:

 

Айлікова Ганна Вітольдівна – головний архітектор проєкту, кандидат технічних наук.

Робота «Генеральний план м. Тараща Таращанського району Київської області» виконана Державним підприємством «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя на замовлення Таращанської міської ради (договори № 999-01-2018 від 16.04.2018 р., №999-01-2019 від 30.09.2019р.) та відповідно до завдання на проектування.

Виконання даної роботи пов’язане насамперед з тим, що з часу розроблення попереднього генерального плану в 1982 році повністю помінялася правова та нормативна база містобудування.

В даній роботі враховані пропозиції та побажання громадськості, виконані раніше містобудівні і проектні матеріали (затверджені), проаналізована містобудівна ситуація, що склалася на території міста за останні роки, надані пропозиції щодо змін функціонального призначення окремих територій, ділянок або окремих об’єктів на території міста, що і є основним завданням розроблення містобудівної документації місцевого рівня.

Робота складається з п’яти томів:

Том І.  Генеральний план.

Том ІІ. Розділ «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони) на особливий період до генерального плану м. Тараща Таращанського району Київської області».

Том ІІІ. Розділ «Інженерно-технічні заходи цивільного захисту (цивільної оборони) на мирний час до генерального плану м. Тараща Таращанського району Київської області».

Том ІV. Основні положення.

Том V. Вихідні дані.

Крім того, виконана СЕО (Стратегічна екологічна оцінка рішень генерального плану).

Робота виконана на векторній топографічній основі, яка надана замовником (актуалізована зйомка 2017-2018 років, виконана в системі координат УСК 2000 ТОВ «ГЕОНІКС»).

Матеріали генерального плану стануть базовими для виконання плану зонування території міста та його окремих частин, детальних планів території, ведення містобудівного кадастру та розроблення землевпорядної документації.

Особливості розвитку міста

При визначенні перспектив розвитку міста брався до уваги той факт, що генеральний план є документом, який визначає не лише його територіальний розвиток, а й стратегію розвитку всіх сфер життєдіяльності на тривалий період, з метою досягнення стабільного, безкризового, сталого розвитку господарського комплексу, та на цій основі - забезпечення всіх соціальних потреб його мешканців. Сьогодні однією із задач є визначення пріоритетів розвитку міста на найближчу та віддалену перспективу.

В подальшому намічається розвиток міського та зовнішнього транспорту, обслуговуючої сфери та підприємств малого бізнесу.

Основним пріоритетом розвитку міста на перспективу повинен стати подальший розвиток виробництва та підприємництва, галузі обслуговування.

Для визначення подальших перспектив розвитку міста були проаналізовані територіальні особливості його розвитку.

При визначенні об’ємів розміщення житлово-громадської забудови, враховувались такі фактори як наявність ділянок, придатних для розміщення нової сельбищної  та громадської забудови, інженерно-будівельні умови освоєння території, можливість обслуговування цих ділянок інженерними та транспортними комунікаціями та розроблені і затверджені плани детального планування на дані ділянки.

 

Перспективна межа міста

Територія м. Тараща в існуючих межах становить, згідно обміру опорного плану, 1403,6 га, територія міста в проектних межах - 1760,7 га. В перспективні межі міста включається 357,1 га.

Функціональне зонування території

На перспективу передбачається значне розширення сельбищної зони за рахунок включення в межі міста Тараща та освоєння незабудованих територій з південної частині міста та добудови незавершених кварталів багатоквартирної забудови на півночі міста.

На основі комплексної оцінки території, на перший етап реалізації генерального плану (5-7 років), пропонується освоїти під садибну забудову 22 ділянки (ділянки №№1-6, 11-17, 19-24, 26-28).

Також, під садибну забудову передбачено освоїти шість ділянок№ № 7-10, 18, 25 на розрахунковий період (15-20 років) та одну ділянку на стратегічну перспективу (ділянка 30). На розрахунковий період передбачено освоєння ділянки №29 для розміщення багатоквартирної малоповерхової забудови до 5 поверхів.

Таким чином, всього рішеннями генерального плану пропонується освоїти під житлову забудову 30 ділянок. 

Всі нові житлові утворення передбачається забезпечити громадськими закладами повсякденного обслуговування та місцями відпочинку. По вул. Таращанського Полку та вул. Михайла Коцюбинського запроектовано дитячий навчальний заклад-початкова школа, декілька закладів громадського призначення та невеличкий сквер.

Вулично-дорожня мережа і організація руху транспорту передбачає забезпечення максимальної доступності до місць прикладання праці, проживання і відпочинку населення.

Проектом передбачається впорядкування існуючих комунально-складських та виробничих територій, практично, без їх розширення.

Пропонується здійснити інвентаризацію існуючих виробничих об’єктів та передбачити комплекс природоохоронних заходів на існуючих виробничих об’єктах, які розташовані в житловій забудові міста з метою максимального зменшення техногенного навантаження на оточуюче середовище.

В західній частині міста по вул. Героїв Небесної Сотні пропонується облаштування промислової зони під видобування піску, придатного для виготовлення штукатурних розчинів для опоряджувального шару, для використання в якості компонента в’яжучого щільних силікатних бетонів для благоустрою, рекультивації і планування.

По вулицях Промисловій та Білоцерківській додатково закладені території під склади, бази, логістичні центри, стоянки великовантажного автомобільного транспорту та малі підприємства різного профілю із санітарно-захисною зоною до 50м.

Рішенням генерального плану також передбачено розміщення полів фотоелектричних модулей (сонячних батарей) вздовж вул. Набережної (між існуючою садибною забудовою та промисловою територією) та в промисловому вузлі в західній частині міста на відгалуженні вулиць Видна та Героїв Небесної Сотні та по вул. Б.Грінченка.

Рекреаційна зона та зона зелених насаджень з виділенням пляжної зони відпочинку формується на березі річок Котлуй та Глибічка.

На узбережі р. Глибічка передбачено влаштування паркової зони (орієнтовною площею 14,5 га). На продовжені вул. Озерна (з лівого боку від р. Котлуй), передбачено розміщення рекреаційного комплексу із закладами відпочинку. На узбережжі водойми р.Котлуй, до якої підходить вулиця Козаківка, також пропонується організувати зону проведення дозвілля із влаштуванням пляжної зони.

Передбачається благоустрій існуючих на території міста парків та скверів, організація зелених проходів від сельбищних територій до озеленених зон.

Спортивно-розважальний центр пропонується створити як на базі вже існуючих спортивних об’єктів так і в місцях нової житлової забудови. Зокрема в кінці вул. Проектна, № 1 пропонується влаштування футбольного поля та волейбольного майданчика; в межах території, що використовувалась як землі оборони (в західній частині міста), також пропонується організація майданчиків для розміщення фізкультурно-оздоровчих об’єктів

Центри обслуговування та мережа повсякденного обслуговування намічені безпосередньо у житлових кварталах.

Розміщення  та обсяги житлового будівництва

Розміщення житлового будівництва у місті передбачено на територіях площею 56,4га, в тому числі на І етап – 22,19 га.

Обсяги житлового будівництва садибного типу розраховані, виходячи з території ділянок та середньої площі ділянки під забудову – 0,1 га (8-9 будинків на 1 га). При цьому для розрахунків середня площа садибного будинку прийнята близько 120-125 м2.

Згідно з розрахунками, обсяг житлового будівництва становитиме 65,64тис.м2, у тому числі: - багатоквартирного – 10,64 тис.м2 (2,16 тис. квартир);- садибного типу – 55тис.м2 ( 0,45 тис. одноквартирних будинків).

Житловий фонд міста на кінець розрахункового періоду складе 502 тис. м2 загальної площі квартир (6,135 тис. квартир та одноквартирних будинків), в тому числі на кінець І етапу – 459,43 тис.м2 (5,66 тис. квартир та одноквартирних будинків).

Середня житлова забезпеченість на кінець розрахункового періоду складе 37,6 м2 на  одну особу, в тому числі в багатоквартирному житловому фонді – 23,4 м2/мешканця, в садибному – 41,3  м2/мешканця. 

Перспективна чисельність населення

Перспективна чисельність населення міста, визначена за сельбищною ємністю території, складе на кінець І етапу 12,3 тис. осіб, на кінець розрахункового періоду – 13,0 тис. осіб.                               

Пропозиції генерального плану по освоєнню нових виробничих, складських та комунальних територій

Генеральним планом визначені перспективні напрямки розвитку існуючих недіючих  підприємств (відновлення виробництва або перепрофілювання їх в інший вид виробництва) та передбачені нові території для розміщення виробничих об’єктів.

Установи та підприємства обслуговування

В генеральному плані виконаний розрахунок необхідної ємності закладів обслуговування згідно з нормативами рекомендаціями ДБН  Б.2.2-12:2019, які відображають соціально-гарантований рівень послуг, що відповідає необхідним стандартам життя.

Крім об’єктів, що забезпечують задоволення соціально-гарантованих послуг, проектом передбачається можливість розміщення ненормованих об’єктів соціальної інфраструктури в складі громадських центрів, передбачених генеральним планом, за умов, що вони не суперечать дозволеним видам використання території.

Озеленені території загального користування

Території  скверів, що розміщені в м. Тараща, становить 8,336 га в тому числі озеленена - 8,1475 га.

 Забезпеченість населення озелененими територіями загального користування становить 6,7 м2 на особу, що нижче  нормативної забезпеченості згідно ДБН Б.2.2-12:2019 (9 м2/особу).

Таким чином, територія парків та скверів на території м. Тараща становитиме на кінець розрахункового етапу 25,35  га, в тому числі озеленені території – 22,0 га (16,9 м2 /особу).

Транспорт

На перспективу дана зона поповниться будівництвом нової автодороги Р-04 «Тараща-Бране Поле» (рішення інституту ”УКРНДПІЦИВІЛЬБУД” в СПТ Київської області), ділянка якої пройде поза межами м. Тараща, на відстані орієнтовно 7,0 км.

Будівництво даної автодороги обумовлено метою виносу транспортних потоків поза територію населених пунктів: Тараща, Лукянівка, Ківшовата, Лука, Бране Поле.

Для забезпечення транспортних зв’язків регіональної автодороги Р-04 з запроектованою автодорогою «Київська регіональна автомобільна дорога (КРАД) Біла Церква – Переяслав – Хмельницький – Яготин – Згурівка», передбачається радіальна автодорога державного значення «Київ–Узин–Тараща», яка пройде від залізничної станції Тараща у напрямку КРАД (згідно рішення інституту ”УКРНДПІЦИВІЛЬБУД” в СПТ Київської області).

Генеральним планом передбачається розвиток і удосконалення існуючої магістральної мережі з доповнення її магістральними вулицями районного значення, здебільшого в північно- та південно-західній частинах міста.

Так, проектом пропонується:

  • вул. Проектна, № 1 – до запроектованого масиву багатоквартирної забудови в східному напрямку від вул. Білоцерківська;
  • вул. Проектна, № 3 до запроектованого кладовища та існуючого сміттєзвалища на півночі міста в напрямку від вул. Набережної через вул. Білоцерківську;
  • вул. Проектна, № 4 до запроектованого масиву садибної забудови в південній частині міста;
  • продовження вул. Танкістів в напрямку від вул.Чкалова до вул. Видна;
  • продовження вул. Чкалова через струмок Орликівка до вул. Видна;
  • відгалуження від пров. Польового (вул. Проектна, № 5), що організовує під’їзд до діючого кладовища.

Також, передбачено житлову вулицю Проектна, № 2 – до запроектованого масиву садибної забудови на північному сході міста;

Нові лінії автобусу  пройдуть  вулицями: Видна, Липнева. Білоцерківська.

Загальна довжина ліній руху автобусу на розрахунковий період – 14,0 км. Щільність транспортної мережі - 0,9 км/км2.

На розрахунковий період передбачений обсяг міських автобусних пасажироперевезень забезпечать 15 автобусів великої та середньо місткості. Прийнятий інтервал руху в годину «пік» 5 хвилин.

    Зберігання та технічне обслуговування автобусів передбачається в автотранспортному підприємстві.

Розміщення нових СТО передбачається в районі вул. Степовій, вул. Проектній №1.

На території  автозаправних станцій  передбачається  встановлення обладнання для заправки електромобілів (суперчарджери). 

Протипожежні заходи

З метою забезпечення всієї забудови міста  необхідними  стандартами обслуговування пожежним депо, генеральним планом передбачена територія площею 0,34 га для розміщення пождепо на 2 автомобілі ( автоцистерни). Територія  знаходиться в південно-західній частині міста на південь від території комбікормового заводу.

Пірс для  забору води пожежними машинами передбачений  на березі ставка в районі перехрестя вулиць Озерна та Богдана Хмельницького.

 Ще що хочу зауважити на даний час відповідно до діючого законодавства Генеральний план міста не має терміну дії, кожні п’ять років ми маємо право вносити туди певні зміни для того щоб можна було його відкоригувати що відбувається на території міста. Доречи ще одна важлива інформація, умовно кажучи ми сьогодні приймаємо Генеральний план, а взавтра виникає необхідність розмістити об’єкт будівництва в тому місці де не перебачено розміщення такого об’єкту, і тоді складається неоднозначна ситуація, бо потрібно буде чекати п’ять років, або через  Кабінет Міністрів вносити позачергові зміни.

 

Нестеренко Ганна Яківна – головний економіст проєкту

Взагалі те що ви бачите на кресленні воно має підтвердження в розрахунках в цифрах в пояснювальній записці Генерального плану, нами було передано один екземпляр пояснювальної записки в паперовому варіанті  до міської ради, це було зроблено з метою, щоб населення могло ознайомитися з нею та надати свої пропозиції.  Після врахування пропозицій та зауважень, нами розробником були б внесені зміни, і можна було б говорити про передачу нашого продукту в даному випадку проєкту Генерального плану міста заявникові, тобто міській раді.

  Основні цифри були названі в попередньому докладі, я доповню по населенню міста, зараз населення міста близько 12 тис. населення, ми плануємо 13 тис. Як ми порахували населення по-перше порахували всі ділянки, які ми намітили під багатоквартирну забудову, під садибне будівництво це 28 ділянок, для міста ми розраховували по 10 соток на одну садибу. Порахували скільки можна розмістити житлового фонду, одноквартине садибне будівництво 450 будинків можна розмістити на цих ділянках і у нас намічено дві ділянки під багатоквартирну забудову, де можна буде розмістити десь 10 тис. м2 житлової площі. По-друге порахували скільки можна буде розмістити там населення. На даний час населення міста іде на спад, нами був зроблений аналіз. Нажаль така тенденція зберігається по всій території України, це стосується не тільки міста Тараща, і за нашими прогнозами цей процес буде тривати ще декілька років. Однак це буде не завжди, і на майбутнє потрібно передбачити територію під житлові забудови, тобто ми порахували сельбіщну ємність населеного пункту в розмірі 13 тис. населення, ця цифра дається на 20 років згідно нашого Генерального плану, а далі ще плануються стратегічні ділянки для подальшого розвитку міста.

  Також зроблений розрахунок по зелених насадженнях на даний час вони займають площу 8 га. Цього не достатньо для перспективного населення міста тому передбачається облаштування, ще одного великого парку десь 14 га., а також окремі скверики.

  Також був зроблений розрахунок скільки у відповідності до нормативів скільки потрібно соціальної сфери(магазини, школи, дитячі садки тощо) і розмістили їх на території міста.

  Нами був зроблений аналіз існуючих виробничих об’єктів, які ми запропонували використовувати і надалі, і нові території для розміщення виробничих об’єктів у випадку, якщо з’явиться інвестор. З метою забезпечення населення міста Таращі робочими місцями.

 

  Ліговська Вероніка Олексіївна, головний фахівець

  Що стосується інженерного обладнання хочу сказати, що у вас є всі складові, в своїй доповіді проведу аналіз існуючих мереж, а також що в перспективі потрібно буде зробити.

     Водопостачання

Джерелом питного водопостачання м. Тараща є підземні води водоносного горизонту, що належать до тріщинної зони кристалічних порід. Виробнича потужність комунального водопроводу 0,50 тис. м3/добу.

КП «Таращаводоканал» експлуатує 8 артезіанських свердловин (1 - резервна), сумарною потужністю 3,29 тис. м3/добу. Свердловини забезпечені нормативними зонами санітарної охорони (є огорожа) і мають між собою гідравлічний зв'язок. Якість води відповідає вимогам діючим нормам, за винятком перевищення вмісту заліза.

Основний водозабір знаходиться в північне - східної частині міста, включає у себе 3 робочих свердловини (1 поблизу с. Кирдани) та 1 резервну, які подають воду на ділянку водопровідних споруд по вул. Мулівська у складі резервуару чистої води, ємністю 1500 м3, насосної станції II-го підйому, яка зблокована зі станцією знезалізнення продуктивністю 0,30 тис. м3/добу і далі подає воду у розгалужену водопровідну мережу міста.

Чотири свердловини розташовано за західної межею міста біля с. Улашівка, від яких вода подається на ділянку водопровідних споруд по вул. В. Сікевича, у складі: станції знезалізнення, яка на даний час знаходиться у стадії реконструкції (проектна продуктивність 40,00 м3/год.) та водонапірної башта ємністю 200 м3, після якої вода подається у розподільчу мережу.

Подається у мережу 331,78 м3/добу, з них витік та невраховані втрати води – 13,05% від поданої води у мережу.

Населення міста охоплено централізованим водопостачанням на 39,3%.

 Близько 60,0% водопровідних мереж мають незадовільний технічний стан (45р.). Значний знос запірної та регулюючої арматури на водопровідних мережах міста. Наявність тупикових дільниць на водопровідній мережі.

У відповідності до проєктних рішень Генерального плану Потреба у воді питної якості:3,21 (0,29), технічна вода:0,95 (0,91) тис. м3/добу.

Для організації водопостачання міста в 1973 році було проведено роботи по виявленню та затвердженню запасів підземних вод в загальній кількості 7,087 тис. м3/добу, по двох ділянках: Улашівська та Північно-Східна.

Розрахунковий протипожежний запас (369 м3)води намічається зберігати у РЧВ та водонапірних баштах на ділянках водопровідних споруд і на території промислових підприємств.

Проектом передбачається реконструкція централізованої системи водопостачання зі збільшенням продуктивності до 3,30 (3,00)тис. м3/добу.

Для забезпечення розрахункової потреби у воді питної якості необхідно на наступних стадіях проектування провести роботи по оновленню та затвердженню запасів підземних вод для м. Тараща. Виконати схему оптимізації роботи централізованої системи водопостачання міста, в якої повинне бути виконано дослідження існуючих свердловин та можливість їх використання, буріння нових свердловин, проведено гідравлічний розрахунок системи водопостачання міста. Для збільшення пропускної потужності водопроводу необхідно провести роботи по реконструкції та збільшенню потужності існуючих споруд та мереж. Закінчення реконструкції станції знезалізнення Улашівського водозабору по вул. В.Сікевича. Встановлення резервуару чистої води на станції знезалізнення Улашівського водозабору. Проведення ремонту приміщення НС ІІ- го підйому по вул. Мулівська. Впровадження колективних установки доочистки підземних вод.

 Здійснити кільцювання існуючих тупикових мереж міста. Провести будівництво нових магістральних мереж в районах існуючої та перспективної забудови. Охопити весь житлової фонд міста системою водопостачання на розрахунковий етап.

Каналізація

Каналізування м. Тараща здійснюється по неповній роздільній схемі. Відводиться стічних вод 111,51 тис. м3 середньодобове. Потужність комунальної системи каналізації 500,00 м3/добу.

Стічні води по самопливно-напірної мережі (4 КНС) надходять до головної і по напірному  трубопроводу Ø200-250, довжиною близько 3,50 км, на міські КОС.

Очисні споруди - поля фільтрації, розташовані на відстані 1,80 км на північний схід  від межі міста. Проектна продуктивність 500,00 м3/добу, фактична до 80%. 

Населення міста охоплено централізованою каналізацією на 16,4%.

Решта садибної забудови не каналізована, мешканці користуються вигребами з наступним вивозом асенізаційними машинами на очисні споруди каналізації.

Очисні споруди працюють з 1988 року, мають знос близько 70,0%, морально та фізично зношені та потребують негайної реконструкції

В незадовільному технічному стані знаходиться близько 31,0% мереж.

Застаріле та енергоємне обладнання каналізаційних насосних станцій.

Наявність не каналізованої забудови на території міста, що веде до забруднення ґрунтів.

Об’єм стічних вод на розрахунковий етап складе 2,99(2,74) тис. м3/добу.

Для забезпечення очищення проектного об'єму стічних вод, передбачається реконструкція та розширення існуючих очисних споруд  до 3,00 тис. м3/добу за допомогою будівництва нових споруд з повної біологічною очисткою з впровадженням новітніх технологій очищення, доочищення та знезараження стічних вод.  Для вирішення заходів по модернізації системи каналізації та КОС необхідно виконати ТЕО розвитку системи каналізації міста. Розробити проект реконструкції очисних споруд каналізації міста на розрахунковий етап. Провести будівництво резервуару аварійного скиду нечистот ГКНС у м. Тараща. Будівництво другої нитки напірних трубопроводів від КНС. Придбання техніки для обслуговування мереж. Заміна аварійних самопливних та напірних трубопроводів системи каналізації.

Санітарне очищення

Збирання та вивезення побутових відходів здійснюють комунальні підприємства: твердих -  «Таращаблагоустрій», «ТаращаЖЕП».

Багатоквартирна забудова повністю на 100% охоплена планово-регулярною системою збирання та вивезенням ТПВ. Садибна забудова частково.

Обʼєм накопичення побутових відходів за  рік близько 1,75 тис т.

Місце захоронення твердих побутових відходів – сміттєзвалище, площею 4,61 га, розташоване за межами міста на землях міської ради у північно-західному напрямку.  Заповнено сміттєзвалище на 70%, паспорт наявний, є шлагбаум та під’їзна ґрунтова дорога.

Розрахунковий об’єм накопичення твердих побутових відходів та сміття з вулиць складе: на кінець розрахункового періоду генерального плану – 5,46 тис. т/рік (5,17).,

В місті затверджена Програма поводження з твердими побутовими відходами.

У 2015р. ПАТ «СТЕК» було виконано «Розроблення проекту санітарного очищення населених пунктів Київської області», у тому числі м. Тараща. У якої передбачено створення в межах території сміттєзвалища сміттєперевантажувальної станції з ділянкою сортування вторинної сировини  та дільницею перероблення великогабаритних і будівельних відходів. Для ефективного перероблення відходів зеленого господарства запропоновано ділянку компостування органічних відходів. Після перевантажувальної станції ТПВ будуть вивозитись на сортувальний переробний комплекс з виробництвом електричної чи теплової енергії, що передбачений у Білоцерківському районі.

Заповнена частина сміттєзвалища підлягає поетапній рекультивації з повною санацією.

До моменту реалізації положень чинної схеми санітарного очищення та будівництва СПС виконати приведення в належний стан існуючого сміттєзвалища (огорожа, під’їзні шляхи, обслуговуючий персонал, захисні зони, спостережні свердловини тощо).

Теплопостачання

Теплопостачання житлової забудови м. Тараща здійснюється через індивідуальні джерела теплоти, об’єкти соціальної і бюджетної сфери мають власні котельні.

В теплогенеруючих установках використовують природний мережний газ. Орієнтовні величини необхідного теплового потоку на розрахунковий етап 22,06 (18,86) МВт. З метою покращення екологічного стану довкілля, економії паливно-енергетичних ресурсів, для теплопостачання об’єктів пропонується застосування теплових установок сучасного типу (теплогідромеханічні генератори, теплові насоси та інші). Для теплонасосних установок (ТНУ) джерелом низькопотенційного тепла можливе використання систем утилізації тепла на очисних спорудах каналізації, використання тепла ґрунтів, водоймищ, повітря. Покриття теплових навантажень пропонується через комплексне застосування ТНУ з геліосистемами.

Газопостачання

Газопостачання території м. Тараща здійснюється на базі використання природного мережного газу. Джерелом газопостачання є ГРС с. Ківшовата. Від ГРС по газопроводу високого тиску газ надходить на ГГРП м. Тараща, де тиск знижується до середнього. По газопроводах середнього тиску газ надходить на 25 ГРП (ШРП), де тиск знижується до низького і надходить до споживачів. Частина садибної забудови забезпечується газом від газопроводів середнього тиску через КБРТ. Подальший розвиток системи газопостачання м. Тараща природним газом, намічається з урахуванням нових споживачів, місць розміщення ділянок нового житлового будівництва.

Орієнтовні величини річних витрат природного газу на розрахунковий етап – 34,18(30,93)млн.м3/рік

Для газопостачання споживачів міста даним проектом пропонується на розрахунковий етап прокладання газопроводів середнього тиску та будівництво 2 ГРП.

Електропостачання

Джерелом живлення споживачів м. Тараща є ПС 110/35/10 «Тараща» та ПС| 35/10кВ «Козаківка». ПС «Тараща» з’єднана повітряною лінією електропередач 110кВ з ПС «Біла Церква-330». Споживання електроенергії м. Тараща за даними ПрАТ «Київобленерго» в 2018 році склало 17,675 млн. кВт´годин, а максимальне навантаження по місту - 4,1МВт. Сумарні електричні навантаження на розрахунковий етап – 4,9 (3,28) кВт.

Схема зовнішнього електропостачання міста залишиться без змін. Впродовж всього розрахункового періоду необхідно проводити реконструкцію і розширення електричних мереж 10кВ і 0,4кВ, заміну зношеного і морально застарілого обладнання, упроваджувати енергозберігаючі установки та технології.

Для виконання умов впровадження та використання альтернативних джерел енергії, на території м. Тараща, пропонується будівництво генеруючих електростанцій на сонячних батареях, що дозволить виробляти екологічно чисту електроенергію. Для видачі потужності сонячних електростанцій, що рекомендовані до будівництва, необхідна розробка ТЕО схеми видачі потужності, в якому буде визначатись потенційна потужність сонячних батарей, необхідність спорудження нової підстанції 35кВ (пристанційного вузла ПС-35кВ) та нових ліній електропередачі 35кВ (точка підключення СЕС).

Дощова каналізація

Закрита дощова каналізація побудована по вулицях Тараса Шевченка, Богдана Хмельницького, Володимира Сікевича, дощові та талі води з яких скидаються у  водні об’єкти. Протяжність мереж дощової каналізації - 2,13 км. Технічний стан задовільний, періодично прочищається. Влаштовані 2 випуски у водні об’єкти.

Поверхневим способом дощові та талі води відводяться по існуючому (тальвегу) в кварталах садибної забудови між вулицями Олександра Довженка та Тараса Шевченка, кюветами вздовж вулиць.

Проектом розроблена принципова схема дощової каналізації міста (закритого і  відкритого типу) з відведенням дощових і талих вод на запроектовані очисні споруди дощової каналізації локального типу –10, впровадженням високоефективних передових технологій по очищенню стоків та подальшим випуском очищених стоків у річки.

Зважаючи на умови формування поверхневого стоку, розчленованість рельєфу,  розділення території балками, річкою проектом передбачено будівництво локальних  систем дощової каналізації закритого та відкритого типу з підключенням до колекторів дощової каналізації

Інженерна підготовка і захист території

Рельєф території м. Тараща характеризується інтенсивним розчленуванням річковою та яружно-балковою системою. В межах міста багато крутосхилів, які здебільшого заліснені, але є ділянки незакріплених, ерозійно-небезпечних схилів. Територію міста перетинають та дренують водотоки  -  малі річки Котлуй, Глибічка, Крива, та безіменні водотоки і струмки (басейну р. Рось). Водотоки - рівнинного типу, живляться сніговими, дощовими і підземними водами. Схили долин р. Котлуй і її приток круті, задерновані і порізані ярами та балками.

На річках і струмках в межах міста є ряд ставків - 12 та технологічних водойм - 51, які утворенні за допомогою земляних гребель, дамб обвалування. Технічний стан існуючих ставків частково незадовільний, особливо у хвостовій частині ставків і на заплавах, на мілководді простежується заболочення. Внаслідок відсутності регулярної розчистки ставки замулені, на мілководдях заросли очеретом і осокою.

На території міста мають розвиток такі несприятливі для будівництва інженерно-геологічні фактори: ураженість території ерозійними процесами, підтоплення та сезонне затоплення заплави р. Котлуй, ділянки заболоченості вздовж річки. Підтоплення спостерігається  в заплавах та на прилеглих до ставків ділянках.

Гідротехнічні заходи

Комплекс гідротехнічних заходів з інженерної підготовки та захисту території:

Регулювання русел рік, струмків та благоустрій ставків:

Розчистка русла річок та ставків від побутового та будівельного сміття, від мулу і наносів, від вологолюбивої рослинності.

 Влаштування та благоустрій пляжу.

 Ліквідацію заболочених ділянок та захист від підтоплення пропонується виконувати шляхом розчистки всіх водних об’єктів та влаштування відкритих водовідвідних каналів, а при необхідності, влаштування дренажу

Гідротехнічні водопропускні споруди (ГТС),  потребують ремонту і реконструкції або будівництва більш досконалих.

Протиерозійні заходи:

Для попередження подальшого росту ерозійних процесів пропонуеться виконати: лісонасадження на укосах і схилах та лотків для водовідведення по дну ярів; благоустрій та протиерозійне озеленення прибережних схилових територій, упорядкування водовідводу зливових і паводкових вод і запобігання розмиву схилів і дна ярів.

Протипросадні заходи: На території міста зустрічаються лесовидні ґрунти,   які мають  просадні властивості. При підготовки під капітальну забудову необхідно виконувати детальне інженерно-геологічне та інженерно-будівельне обстеження даних ділянок.

Рекультивація порушених територій: виконання планувальних робот, терасування та засипка, потім укладається шар рослинного ґрунту, посадка дерев і кущів, посів багаторічних трав, повне і часткове засипання глибоких ям і виробок, розрівнювання зритих місць, роботи по запобіганню подальшому руйнуванню порушених територій.

 

Айлікова Ганна Вітольдівна – головний архітектор проєкту, кандидат технічних наук.

  Я додам декілька слів по стратегічній екологічній оцінці проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області». Стратегічна екологічна оцінка проєктів містобудівної документації є вимогою діючого на даний час законодавства в сфері містобудування. Ми повинні оцінити шкоду для навколишнього середовища, тих рішень, які приймаються під час розробки проєкту містобудівної документації. Раніше у складі проєктів розроблявся розділ вплив на навколишнє середовище. По законодавству до стратегічної екологічної оцінки включається власне цей розділ, який у нас вже є і не включається те, що там повинно було б бути.

 

Нами зроблено більше ніж на даний час вимагається. З чого починається стратегічна екологічна оцінка і коротко її мета. Наприклад береться об’єкт, розвиток житлової забудови по діляночці і дивляться, як що в певному місці буде розміщена житлова забудова, як вона буде впливати на загальний стан оточуючого  середовища. В пояснювальній записці «Стратегічної екологічної оцінці» до Генерального плану м. Тараща Київської області» є порівнювальні таблички, які показують плюси і мінуси впливу цього об’єкту або інших об’єктів будівництва на території міста на стан оточуючого середовища. Сьогодні ми виносимо роботу, яка була нами пророблена на розсуд громади. Наша мета почути думку громади щодо прийнятих рішень під час розробки проєкту містобудівної документації, а саме про необхідність розміщення об’єктів та їх вплив, чи мають ці рішення суттєвий вплив чи ні на оточуюче середовище, варто чи ні застосовувати їх надалі, і мали надію, що почуємо думку щодо шляхів щоб забезпечити мінімальний вплив на оточуюче середовище. Нашою командою в точності до вимог діючого законодавства розроблена стратегічна екологічна оцінка проєкту Генерального плану м. Тараща Київської області. Єдине  - наші громади не готові правильно оцінювати ситуації, та шукати альтернативні шляхи, у нас або взагалі ніякої реакції громади, або навпаки повна заборона, але це все нормально. Ми сподіваємося що в майбутньому, все ж таки буде налагоджений діалог, під час якого і будуть прийматися виважені рішення і буде братися на себе відповідальність.

   

 

СЛУХАЛИ 4: Запитання до основних доповідачів. Дебати, обговорення.

 

ВИСТУПИЛИ

 

Левицький В.А. - головуючий на громадських слуханнях

  Шановні присутні ми заслухали, як на мою думку, доволі змістовні доповіді.

Від себе хочу додати уточнення щодо питання санітарного очищення території міста. В грудні 2017 року був затверджений проект вартістю 56 мільйонів гривень для реконструкції таращанського сміттєзвалища, там передбачено облаштування сортувально- перевантажувальної станції з усіма необхідними приміщеннями, на даний час він знаходиться в департаменті екології Київської обласної державної адміністрації, фінансування під нього немає, навіть на сортувальну лінію.

 

Ліговська Вероніка Олексіївна, головний фахівець

Так ми все це розуміємо, але до моменту коли вступить в дію той проєкт, Вам необхідно привести існуюче сміттєзвалище в нормальний вигляд зробити огорожу, під’їзні шляхи, освітлення. Ви і самі краще за мене знаєте, що там повинно бути.

 

 

Семилітко Віталій Анатолійович – головний спеціаліст(землевпорядник)

  Ганно Вітольдівно, я прослухавши Вашу доповідь щодо стратегічної екологічної оцінки з розумів чому наприклад в Германії, коли тільки закінчили розробку нового генерального плану береться одразу за розробку наступного, бо це є кропітка робота, яка потребує багато часу.

 

Левицький В.А. - головуючий на громадських слуханнях

  Під час проведення громадського обговорення виконавчим комітетом було зареєстровано звернення №362/12Н-02.02.-30 від 20.02.2020 року, мешканця міста Тараща Нечушкіна В.П., який проживає за адресою пров. Яровий,5 щодо врахування його пропозиції при розробці Генерального плану м. Тараща. У зв’язку із тим, що пропозиція громадянина Нечушкіна В.П. не може бути врахована при розробці Генерального плану м. Тараща, бо включення розділу інвентаризації об’єктів нерухомого майна незалежно від форм власності до Генерального плану не передбачається діючим законодавством при розробці проектів містобудівної документації, йому була надана обґрунтована відмова викладена в листі Таращанської міської ради за №216 від 24.02.2020 року.

 

СЛУХАЛИ 5: Підбиття підсумків громадського слухання з урахуванням пропозицій і зауважень громадськості, винесення резолюції.

 

ВИСТУПИЛИ:

 

Левицький В.А. – головуючий на громадських слуханнях

  

 Шановне громадянство, ми заслухали доповідь розробника містобудівної документації, провели дебати, обговорення, усі заяви та пропозиції, які надходили під час громадських слухань внесені до протоколу.

  Хочу ще раз запитати чи є у вас ще якісь запитання, зауваження, пропозиції, які стосуються проекту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області».

   Немає, в такому разі у зв’язку із відсутністю суттєвих зауважень та пропозицій, що впливали б на розроблений проект містобудівної документації, виноситься пропозиція, проект містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області»» – підтримати, а за наслідками обговорення, погодити вищезазначений проєкт містобудівної документації  «Генеральний план м. Тараща Київської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області».

 

Голосували: за - 14

                            проти - немає

                            утримався - немає

 

ВИРІШИЛИ: Підтримати пропозицію Голови громадських слухань Левицького В.А.

 

РЕЗОЛЮЦІЯ : На підставі ст. ст. 19, 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 25.05.2011 № 555 та згідно наказів Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України № 290 від 16.11.2011, №199 від 20.05.2013, заслухавши інформацію представників замовника містобудівної документації, проектної організації щодо розроблення проєкта містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області» після обговорення пропозицій, запитань учасників громадського обговорення та проведених дебатів щодо зазначеної містобудівної документації,

 

ВИРІШИЛИ 5 : Вважати громадське обговорення щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації, а саме проекту «Генеральний план м. Тараща Київської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області», таким, що відбулося, у повній відповідності до діючого містобудівного законодавства.

2. Погодити проект «Генеральний план м. Тараща Київської області» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проєкту містобудівної документації «Генеральний план м. Тараща Київської області» і рекомендувати його до затвердження на сесії Таращанської міської ради, за умови позитивного висновку в протоколі засідання Київської обласної архітектурно- містобудівної ради.

 

Голосували: за - 14

                            проти - немає

                            утримався - немає

ВИСТУПИВ:

  Голова громадських слухань Левицький В.А. , який запропонував присутнім внести зміни чи зауваження до резолюції.

Змін та зауважень до тексту резолюції не надійшло, тому вона приймається в цілому.

 

Голосували: за - 14

                            проти - немає

                            утримався – немає

 

 

 

           Голова                                                             В.А. Левицький

 

 

           Секретар                                                          Н.В. Задніпряна          

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь