A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Білоцерківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області інформує:

Дата: 29.04.2021 09:25
Кількість переглядів: 210

 

28 квітня – День охорони праці

 

Збереження життя, здоров’я й працездатності громадян у процесі їх трудової діяльності - важливе завдання управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області. Саме тому питання належної організації на підприємствах, в установах, організаціях системи управління охороною праці та дотримання роботодавцями й працівниками законодавства з охорони праці є пріоритетним.

Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.

«Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпека та здоров’я на роботі» – такий девіз Дня охорони праці 2021 року.

Нинішній рік, як і попередній, позначені великою кількістю гострих професійних захворювань, зумовлених випадками інфікування медичних та інших працівників на COVID-19, роботи яких пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб (коронавірусом SARS-CoV-2).

У першому кварталі 2021 року зареєстровано 344 таких випадки серед медичних працівників закладів охорони здоров’я Київщини, з яких 6 – зі смертельним наслідком, що складає 89,6% від загальної кількості всіх нещасних випадків.

У порівнянні з І кварталом попереднього року кількість страхових випадків збільшилась майже у 8 разів (з 44 до 384), а зі смертельним наслідком збільшилась майже втричі (з 3 до 8).

Статистичні дані засвідчують, що випадки травматизму на виробництві відбуваються саме тоді, коли роботодавець не приділяє уваги питанням безпеки на робочих місцях, працівники нехтують елементарними правилами виконання робіт, не знають своїх обов’язків, що закріплені у інструкціях з охорони праці.

Актуальним завданням у сфері охорони праці та промислової безпеки є управління ризиками виникнення нещасних випадків, аварій на виробництві та профілактика, які є обов’язковими складовими системи управління охороною праці на підприємстві.

Через пандемію коронавірусу (COVID-19), яка охопила весь світ, у нас змінилося не тільки саме життя, але змін зазнала і професійна діяльність. Особливо вплинула пандемія на працю медичних працівників, які безпосередньо надають медичну допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, контактують з пацієнтами під час їх прийому, не знаючи, чи є вони носіями такої інфекції. Це призвело до значної захворюваності медичних працівників на COVID-19.

Роботодавці є відповідальними за створення безпечних та здорових умов праці на підприємствах, в тому числі за розроблення конкретних заходів щодо попередження випадків захворювання внаслідок COVID-19. Серед основних рекомендацій, яких необхідно дотримуватися, є: носіння масок, дотримання соціальної дистанції щонайменше в один метр, уникнення великих скупчень людей та регулярне використання антисептиків.

Загальними заходами на підприємствах можуть бути: скорочення фізичних контактів між працівниками, дотримання необхідної дистанції, запровадження позмінної чи дистанційної роботи, ефективність вентиляції робочих приміщень, забезпечення чистоти і гігієни приміщень, організація необхідних умов для миття рук і дезінфекції. У необхідних випадках роботодавець має забезпечити безкоштовне надання працівникам засобів індивідуального захисту (ЗІЗ) та їх використання на робочих місцях. Заходи безпеки та гігієни праці – індивідуальні для кожного підприємства і повинні розроблятися на основі оцінки ризику.

Закладам охорони здоров’я необхідно застосовувати профілактичні заходи, щоб запобігти інфікуванню медичних працівників: дотримання правил інфекційного контролю та використання засобів індивідуального захисту.

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області звертається до роботодавців Київщини щодо створення на підприємствах безпечних та нешкідливих умов праці, дотримання санітарних норм та правил у виробничому процесі, забезпечення працівників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами. Водночас закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні, забезпечити широку інформаційну кампанію задля захисту та збереження життя і здоров’я працівників.

 

 

Георгій Галиць взяв участь в зустрічі керівників членських організацій та профспілкового активу області з соціальними партнерами до Дня охорони праці

 

Сьогодні, 29 квітня, в. о. начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць взяв участь в зустрічі керівників членських організацій та профспілкового активу області з соціальними партнерами до Дня охорони праці під девізом «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі», яка відбулася у приміщенні Федерації профспілок України.

У заході також взяли участь голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, голова Київської ради профспілок Лідія Харченко, представники роботодавців, профспілок та органів виконавчої влади.

У своєму виступі Г. Галиць зазначив, що важливим економічним та правовим механізмом реалізації конституційних прав громадян на безпечні і здорові умови праці є загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

За його словами, серед пріоритетів діяльності обласного управління є проведення профілактичної роботи, спрямованої на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці. Один з основних показників плідної профілактичної діяльності - рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності. На жаль, нинішній рік, як і попередній, позначені великою кількістю гострих професійних захворювань, зумовлених випадками інфікування медичних та інших працівників на COVID-19. Лише у першому кварталі цього року зареєстровано 344 таких випадки серед медичних працівників закладів охорони здоров’я Київщини, з яких 6 – зі смертельним наслідком, що складає 89,6% від загальної кількості всіх нещасних випадків.

У порівнянні з першим кварталом попереднього року кількість страхових випадків збільшилась майже у 8 разів, а зі смертельним наслідком збільшилась майже втричі. За результатами розслідування найбільше потерпілих у страхових випадках зареєстровано у відділеннях: м. Біла Церква, Фастівському, Білоцерківському, Ірпінському, Обухівському. На ці 5 відділень припадає 71% всіх потерпілих у страхових нещасних випадках по управлінню, а зі смертельним наслідком найбільше у Білоцерківському відділенні та відділенні у місті Біла Церква.

Георгій Галиць повідомив, що 41% усіх нещасних випадків і гострих профзахворювань сталися через організаційні причини, усунення яких не потребує ніяких матеріальних затрат. «Тому надзвичайно важливим є об’єднання зусиль задля усунення виробничих ризиків, - сказав керівник управління соцстраху Київщини. - Так, нещодавно відбулася знакова подія – підписання меморандуму про співпрацю між Київською обласною радою профспілок та обласним управлінням, що забезпечить взаємовигідне співробітництво, об’єднання зусиль для досягнення цілей у створенні сприятливих умов для надання допомоги застрахованим громадянам та потерпілим на виробництві».

Начальник обласного управління додав, що управління розробило план заходів з підготовки та проведення Дня охорони праці. Його проведення дало змогу додатково акцентувати увагу роботодавців на стані охорони праці підприємств, установ та організацій, створенні належних, безпечних і нешкідливих умов праці, що в майбутньому призведе до зниження виробничого травматизму та професійних захворювань на виробництві, наданні додаткових консультацій з питань охорони праці.

«Ми спільно маємо донести до свідомості кожного роботодавця та працівника бути пильним і дбати про безпеку праці на своєму підприємстві, робочому місці, як у власному домі», - підсумував Георгій Галиць.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь