Білоцерківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області інформує:
80% заяв на фінансування лікарняних подаються в електронному вигляді
Більшість роботодавців вже перейшли на електронний документообіг з Фондом соціального страхування України – близько 80% заяв-розрахунків, на підставі яких фінансується матеріальне забезпечення, подаються до Фонду онлайн. Про це інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України.
Електронний документообіг дозволяє пришвидшити подання заяв-розрахунків і повідомлень про виплату коштів застрахованим особам, а в період карантину – обмежити контакти для протидії поширенню коронавірусної інфекції.
Для подання до Фонду електронних документів із застосуванням електронного підпису/печатки страхувальники мають укласти відповідний договір – це можна зробити, звернувшись до відділень робочих органів виконавчої дирекції ФССУ.
? Контакти у розрізі регіонів: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/968493
? Примірний договір: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/970830
Нагадаємо, саме від дати отримання Фондом заяви-розрахунку залежить дата фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам, зокрема, допомог по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах.
У разі подання документа в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису, роздрукована заява-розрахунок разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника.
Можливість подання заяв-розрахунків і повідомлень про виплату коштів застрахованим особам в електронному вигляді була впроваджена з 01 жовтня 2018 року відповідно до постанови правління Фонду від 19.07.2018 №12.
Петро Рева взяв участь у семінар-нараді з головами територіальних громад та райдержадміністрацій з питань дотримання трудового законодавства
Сьогодні, 8 червня, в приміщенні Головного управління Держпраці у Київській області відбувся семінар-нарада з головами територіальних громад та районних державних адміністрацій з питань дотримання трудового законодавства. Участь у заході взяли заступник начальника Головного управління Держпраці у Київській області Валентин Шаботинський, директор департаменту соціального захисту населення Київської облдержадміністрації Ігор Мещан, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області Василь Фатхутдінов, голова Київської облпрофради Василь Хвостіков, заступник начальника управління – начальник юридичного відділу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Петро Рева.
Йшлося про активізацію роботи щодо своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, погашення заборгованості на підприємствах-боржниках з урахуванням урядових рішень, організацію взаємодії управління Держпраці та органів місцевого самоврядування щодо неприпустимості використання незадекларованої праці на підприємствах, організаціях та установах, розташованих на території громад, а також про організацію роботи з питань охорони праці в громадах.
За словами П. Реви, одним із основних показників плідної профілактичної діяльності є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності. Так, в першому півріччі 2021 року до відділень управління у районах і містах Київської області надійшло 672 повідомлення про нещасні випадки та профзахворювання, в тому числі 39 про випадки із смертельним наслідком. З них 558 - це гострі професійні захворювання на COVID-19, що становить 83% від загальної кількості повідомлень (20 – зі смертельним наслідком).
Найбільше нещасних випадків зареєстровано у страхувальників таких територіальних громад: Вишгородський район, Києво-Святошинський, м. Обухів, м. Бровари, Бориспільський район, м. Ірпінь, Миронівський район.
Порівнюючи показник зареєстрованих нещасних випадків за аналогічний період попереднього року, в цілому він збільшився на 6,5%.
Петро Рева звернув увагу присутніх на відсутність системного впливу місцевих органів влади на роботодавців суб’єктів господарювання, зокрема медичних закладів, в частині дотримання ними законодавства з охорони праці щодо організації розслідування гострих профзахворювань та дотримання термінів розслідування, що безпосередньо пов’язане з можливістю отримання потерпілими особами страхових виплат з Фонду соціального страхування. В першу чергу мова йде про вплив на ситуацію з боку: Макарівської районної ради на КНП «Макарівська центральна районна лікарня», Білоцерківської міської ради на КНП «Білоцерківська міська лікарня № 3», Фастівської районної ради на КНП «Фастівська центральна районна лікарня» та КНП «Фастівський центр первинної медико-санітарної допомоги», Бориспільської районної ради на КНП «Бориспільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», Славутицького міського голови на КНП «Славутицька міська лікарня». Він додав, що зволікання у вирішенні цієї гострої суспільної проблеми може викликати соціальну напругу внаслідок матеріальних втрат та невизначеності, породженої значною кількістю незавершених розслідувань захворювань медичних працівників.
Довідково. У Київській області зареєстровано майже 182 тис. страхувальників, в т. ч. понад 76 тис. юридичних осіб та майже 106 тис. фізичних осіб підприємців із загальною кількістю застрахованих осіб 471, 5 тис.