A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Порядок надання соціальних допомог населенню Таращанської територіальної громади

Дата: 26.07.2021 13:52
Кількість переглядів: 467

 Додаток 1
до рішення виконавчого комітету міської ради
від 16.04.2021р. №292-07-VIII


ПОРЯДОК
надання соціальних допомог населенню
Таращанської територіальної громади

1. Цей Порядок визначає основні засади надання соціальних допомог  населенню Таращанської територіальної громади відповідно до Бюджетного кодексу України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про соціальні послуги», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». «Про основні  засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про поховання та похоронну справу», «Про охорону дитинства», постанов КМУ від 31 січня 2007 року №99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, зобов’язалась поховати померлого», від 23.09.2020р. №859 «Деякі питання призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» та на виконання Таращанської міської комплексної Програми «Соціальний захист на 2021 рік», а також з метою посилення соціального захисту та фінансової підтримки окремих категорій громадян у вирішенні їх найбільш болючих проблем, матеріального забезпечення найбільш вразливих верств населення територіальної громади в частині реалізації державної політики в системі соціального захисту. 

2. Соціальні допомоги надаються відділом  соціального захисту населення Таращанської міської ради (далі – Відділ) з міського бюджету відповідно до заходів  Таращанської міської комплексної Програми «Соціальний захист на 2021 рік» (далі – Програма) в межах бюджетних призначень визначених на відповідний рік по Програмі:
      - матеріальна допомога громадянам, які потрапили у складні життєві обставини через тяжку довготривалу хворобу, потребують лікування та хірургічного втручання; 
      - допомога на поховання деяких категорій осіб (постанова КМУ від 31 січня 2007 року «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, зобов’язалась поховати померлого»);
     - щорічна матеріальна допомога учасникам АТО/ООС та членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС;
     - грошова компенсація вартості проїзду окремим пільговим категоріям населення  на міжміському сполученні.
     - компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги (постанова КМУ від 23.09.2020р. №859 «Деякі питання призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі»). 
  
         3. Рішення про надання (не надання) соціальних допомог та їх розміри приймаються комісією, яка створюється виконавчим комітетом відповідно до розпорядження міського голови.
          
         4. Соціальні допомоги  виплачуються шляхом перерахування коштів на рахунок заявника (члена сім’ї, родича (в окремих випадках) в банківській установі або через відділення поштового зв’язку.
 
         5. Соціальні допомоги, що надаються в рамках реалізації заходів Програми, не включаються до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку згідно підпунктів 165.1.1, 165.1.22 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України та при поданні звітності за формою ІДФ відображається за ознакою доходу за кодом 128 «Сума державної та соціальної матеріальної допомоги, компенсації» або за кодом 146 «Кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на поховання платника  податку».

           6. Матеріальна допомога громадянам, які потрапили у складні життєві обставини через тяжку довготривалу хворобу, потребують лікування та хірургічного втручання надається особам, які зареєстровані, фактично проживають на території Таращанської територіальної громади не частіше одного разу на рік. У виняткових випадках, якщо в сім’ї заявника виникли надзвичайні обставини, допомога може бути надана більше одного разу на рік.
            Для надання матеріальної допомоги до Відділу подаються документи:
1) особиста заява, або заява від члена сім’ї, родича, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові особи, яка потребує матеріальної допомоги, його адреса та обґрунтовані мотиви звернення;
2)  копія паспорта заявника;
3)  копія довідки про одержання ідентифікаційного номеру;
4)  інформація про склад сім’ї (заява, довідки);
5)  інформація про доходи заявника та осіб, які постійно проживають разом із заявником та ведуть спільне господарство (заява, довідки);
6) банківські реквізити особистого карткового рахунку заявника або на іншого члена сім’ї, родича (в разі тяжкого перебігу захворювання), на який будуть перераховані кошти;
7)  довідки медичних закладів, виписка з історії хвороби, чеки, документи про підтвердження витрачених коштів на лікування;
8)  інші документи (при потребі).
          Розмір матеріальної допомоги визначається комісією, яка створюється виконавчим комітетом та виплачується відповідно до протокольного рішення.

         7. Допомога на поховання надається відповідно до Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб  виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов'язалася поховати померлого, затвердженого постановою КМУ від 31 січня 2007 року №99 «Про затвердження Порядку надання допомоги на поховання деяких категорій осіб виконавцю волевиявлення померлого або особі, зобов’язалась поховати померлого». Допомога виплачується за поховання осіб, які були зареєстровані, фактично проживали на території Таращанської територіальної громади
Для надання допомоги на поховання до Відділу подаються документи:
1) заява виконавця, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові особи, адреса, яка поховала;
2) копія паспорта заявника;
3) копія довідки про одержання ідентифікаційного номеру;
4) копія свідоцтва про смерть;
5) інформація про місце реєстрації(проживання) померлої особи (довідка);
6) інформація про виконавця, що саме він здійснив поховання, про родинні відносини (заява, довідки);
7) банківські реквізити особистого карткового рахунку заявника, на який будуть перераховані кошти;
8) інші документи (при потребі).
Розмір допомоги на поховання затверджується окремим рішенням виконавчого комітету та виплачується згідно заяви.

8. Щорічна матеріальна допомога учасникам АТО/ООС та членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС які зареєстровані, фактично проживають на території Таращанської територіальної громади один раз на рік.

Для надання матеріальної допомоги до Відділу подаються документи:
1) особиста заява, або заява від члена сім’ї, в якій вказується прізвище, ім’я, по батькові особи, яка потребує матеріальної допомоги, його адреса;
2) копія паспорта заявника;
3) копія довідки про одержанняя ідентифікаційного номеру;
4) довідка про участь особи у АТО/ООС;
5) пільгове посвідчення;
5) інформація про склад сім’ї;
7) банківські реквізити особистого карткового рахунку заявника, на який будуть перераховані кошти;
8) інші документи (при потребі).
 Розмір матеріальної допомоги визначається комісією, яка створюється виконавчим комітетомта виплачується відповідно до протокольного рішення.
Якщо учасник АТО/ООС або член сім’ї загиблого (померлого) учасника АТО/ООС отримав аналогічну допомогу по іншій місцевій програмі (за попереднім місцем проживання, тощо) або по програмі, яка фінансується з обласного бюджету, матеріальна допомога не виплачується.
    
       9. Грошова компенсації вартості проїзду окремим пільговим категоріям населення  на міжміському сполученні надається таким пільговим категоріям населення:
- учасникам бойових дій (відшкодування складає100%);
- особам з інвалідністю внаслідок війни (відшкодування складає100%);
- дітям з багатодітних сімей (відшкодування складає100%);
- особам з інвалідністю (відшкодування складає 50%, надається сезонно).
        Для відшкодування вартості проїзду особи з відповідним статусом подають до Відділу документи: 
1) особисту заяву про надання грошової компенсації; 
2) копію паспорта або іншого документа, що засвідчує особу та місце його проживання; 
3) реквізити особового рахунку відкритого в банківській установі;
4) оригінали проїзних квитків (на проїзному документі повинні бути зазначені дата проїзду та його вартість);
5) пільгове посвідчення;
6) банківські реквізити особистого карткового рахунку заявника, на який будуть перераховані кошти;
7) інші документи (при потребі).
      Грошова компенсація вартості проїзду надається у разі, коли звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 30 календарних днів із зазначеної в проїзному квитку дати поїздки. Одній особі може бути відшкодовано не більше двох квитків на місяць.
      Витрати на проїзд транспортом міського та приміського сполучення відшкодуванню не підлягають.
        Розмір грошової компенсації розраховується та відшкодовується відповідно до проїздних квитків згідно заяви.

      10. Компенсація фізичним особам, які надають соціальні послуги надається відповідно до Порядку подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженого постановою КМУ від 23.09.2020р.  №859 «Деякі питання призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі».
      Документи  для надання компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги приймає відділ соціального захисту населення міської ради.
       Призначення і виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги здійснює  орган соціального захисту населення відповідно до визначеного механізму фінансування.

        11. Заявники відповідають за достовірність поданих відомостей та документів, які подають до Відділу для отримання соціальних допомог.

Керуючий справами
виконавчого комітету                                                         Світлана ПОТЕРЯЙКО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь