Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Білоцерківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області інформує:

Дата: 29.12.2021 15:11
Кількість переглядів: 296

Фото без опису

Розслідування. Визначаємо причини нещасного випадку

Згідно з пунктом 33 Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 №337, обов’язком комісії (спеціальної комісії) є з’ясування причин настання нещасного випадку або гострого професійного захворювання. Про це інформує відділ профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

Без методики визначення основної причини настання нещасного випадку та критеріїв оцінки об’єктивності проведених розслідувань важко досягти підвищення якості розслідувань нещасних випадків на виробництві та розробити ефективні заходи для запобігання їм.

Необ’єктивність висновків проведених розслідувань пов’язана насамперед з тим, що в Україні немає методики та критеріїв оцінки розслідувань нещасних випадків і належної фахової підготовки учасників розслідування.

Далі пропонується алгоритм визначення об’єктивної основної причини настання нещасного випадку за Порядком № 337,‘ який може бути корисним як страховим експертам з охорони праці, так і іншим фахівцям, діяльність яких пов’язана з проведенням розслідувань нещасних випадків.

Отже, з’ясування причин настання нещасного випадку передбачає такий послідовний порядок дій:

  1. Установити сферу господарювання, вид робіт, які виконувались, тип виробничого обладнання, що експлуатувалось.
  2. Установити нормативні документи (НПАОП, ДБН тощо), які регламентують вимоги безпеки у причетній до нещасного випадку сфері господарювання.
  3. Установити нормативні документи суб’єкта господарювання, які регламентують порядок проведення робіт або експлуатацію виробничого обладнання, причетного до нещасного випадку (положення, розпорядчі документи, посадові інструкції, інструкції з охорони праці, проєктно-технологічна документація тощо).
  4. Установити конкретні нормативні вимоги, порушення яких призвело до настання нещасного випадку.
  5. Сформулювати основну причину настання нещасного випадку (з прив’язкою до коду причини Класифікатора причин Порядком № 337).
  6. Якщо немає змоги однозначно встановити основну причину настання нещасного випадку (зокрема технічну) – провести експертні дослідження з оформленням експертного висновку, де має бути визначена основна причина.
  7. Установити  супутні  причини  настання  нещасного  випадку  (за  Порядком № 337 кількість супутніх причин обмежена не більше ніж трьома).
  8. На підставі причин розробити заходи щодо запобігання нещасним випадкам.
  9. На підставі встановлених причин та доведених до виконавців нормативних  документів установити осіб, дія або бездіяльність яких призвела до нещасного випадку.

 

Понад 10 тисяч потерпілих на виробництві пройшли санаторно-курортне лікування за кошти Фонду

 

За оперативними підсумками 2021 року понад 10 тисяч осіб з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання були забезпечені курсом санаторно-курортного лікування за кошти Фонду соціального страхування України.

З них 65,5% осіб пройшли санаторно-курортне лікування у літній період.

Фонд здійснює фінансування системного проходження такого лікування для всіх потерпілих, яким МСЕК визначена потреба, аби покращити здоров’я осіб з інвалідністю та упередити настання ускладнень.

Особи з інвалідністю мають право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування за кошти ФССУ. Для зручного вибору на вебпорталі Фонду розміщено інформаційний перелік санаторно-курортних закладів у розрізі регіонів, місцерозташування та профілів санаторно-курортного лікування, за якими надаються послуги потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Перелік доступний на головній сторінці офіційного вебсайту ФССУ у розділі «Оголошення»: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/962596.

 

Періодичність проходження курсу санаторно-курортного лікування за кошти Фонду залежить від встановленої групи інвалідності й індивідуальної програми реабілітації (ІПР):

– особи з інвалідністю І групи – щороку;

– особи з інвалідністю ІІ групи – один раз на два роки або щороку на підставі ІПР;

– особи з інвалідністю ІІІ групи – один раз на три роки, один раз на два або щороку на підставі ІПР.

Крім того, Фонд соціального страхування України здійснює компенсацію вартості самостійно придбаної потерпілим путівки за умови, якщо потреба в санаторно-курортному лікуванні визначена МСЕК за прямими наслідками виробничої травми чи професійного захворювання. Розмір компенсації не може перевищувати граничні розміри витрат, встановлені правлінням Фонду. Також потерпілому, який став особою з інвалідністю, компенсуються витрати на проїзд до санаторно-курортного закладу та назад. Обов’язковою умовою для компенсації зазначених коштів є перебування потерпілого на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням у робочому органі Фонду за місцем зберігання справи про страхові виплати в порядку черговості.

У разі необхідності супроводу особи з інвалідністю до санаторно-курортного закладу, якщо така потреба визначена висновком МСЕК, Фонд фінансує витрати на перебування (проживання, харчування, витрати на проїзд) супроводжуючої особи на весь період санаторно-курортного лікування особи з інвалідністю.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь