Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Таращанська районна філія Київського обласного центру зайнятості інформує:

Дата: 14.07.2022 16:22
Кількість переглядів: 235

Фото без опису

Що змінилося в порядку нарахуванні допомоги по безробіттю під час воєнного стану?

? Під час дії воєнного стану допомога по безробіттю призначатиметься з першого дня  після реєстрації безробітного.

?Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю застрахованим особам не може перевищувати 360 календарних днів (особам передпенсійного віку — не більше 720 календарних днів) протягом двох років з дня її призначення.

?Нарахування виплат допомоги по безробіттю може здійснюватися без особистого відвідування клієнтом центру зайнятості, якщо він не рідше ніж раз на 30 календарних днів підтверджуватиме намір перебувати в статусі (будь-якими засобами комунікації, зокрема електронними). Виплата допомоги припиняється в разі, якщо безробітний понад 30 днів перебуває за кордоном.

?Розмір допомоги по безробіттю визначається на підставі відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, а в разі відсутності цих відомостей — довідок про заробітну плату.

 ?Також встановлено, що виплата допомоги по безробіттю на період участі у суспільно корисних роботах,  громадських та інших роботах тимчасового характеру припиняється. Безробітним, які брали участь у суспільно корисних роботах, громадських або інших роботах тимчасового характеру, після виконання таких робіт продовжується виплата допомоги по безробіттю у розмірах і в строки, що встановлені законодавством.

Нелегальна зайнятість - це використання роботодавцями найманої робочої праці без належного оформлення трудових відносин, її ще називають «тіньовою» зайнятістю. Для цього роботодавцями крім традиційного використовуються й інші способи: це так звані стажування чи застосування випробувального терміну (належним чином не оформленого) або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час. При цьому роботодавці здебільшого трактують ці поняття на свій лад, переконуючи себе, що на цей період можна працівників офіційно не оформляти і безпідставно відтерміновують на деякий час укладення трудового договору.

     Слід знати, що прийняття на роботу працівників під виглядом стажування, без проведення відповідної оплати, є порушенням законодавства про працю і ознакою застосування примусової праці, використання якої заборонено ст. 43 Конституції України і нормами міжнародного права.

 

На які соціальні виплати впливає страховий стаж?

Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.  

Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) поєднує в собі обов’язкові внески на пенсійне страхування, страхування на випадок безробіття,  тимчасової втрати працездатності,  нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання.

Якщо платник єдиного внеску має найманих працівників, він зобов’язаний щомісяця сплачувати за них ЄСВ у розмірі 22% бази нарахування (заробітної плати, винагороди за виконання робіт або надання послуг).

Від сплати єдиного соціального внеску та набутого страхового стажу  залежить право працівника на соціальний захист:

?на призначення пенсії;

?оплату лікарняних,

?допомогу на випадок безробіття,

?допомогу на випадок нещасного випадку на роботі чи професійного захворювання.

Перевіряйте чи оформлено ваші трудові відносини, чи своєчасно і повно сплачено страхові внески та тривалість набутого страхового стажу на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua.

Період отримання виплати допомоги по безробіттю в службі зайнятості враховується до страхового стажу.

Отримайте он-лайн консультацію за допомогою телеграм-каналу Київського обласного центру зайнятості: https://t.me/+fnLlSCkuIls1ZjVi

Чат-бот Київського обласного центру зайнятості: @test1874661bot/

_________________________________________________________________

 

ШАНОВНІ РОБОТОДАВЦІ!

Таращанська районна філія Київського обласного центру зайнятості інформує:

Наказом Міністерства економіки України від 12.04.2022 №827-22  затверджено нову форму звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)». 

Наказ №827-22 зареєстрований в Міністерстві юстиції України 25.05.2022 за №565/37901 та набирає чинності через один місяць з дня його офіційного опублікування (офіційно опубліковано в «Офіційному віснику України» від 07.06.2022 № 44 та набирає чинності 07 липня 2022 року.

Відповідно, з цієї ж дати втратила чинність форма звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядок її подання, затверджені наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 №316 (у редакції наказу Мінсоцполітики від 05.12.2016 №1476).

Форма звітності №3-ПН заповнюється та подається юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, які в межах трудових відносин використовують працю фізичних осіб, за наявності попиту на робочу силу (вакансії) до базового центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості незалежно від місцезнаходження роботодавця з дня виникнення у нього потреби у підборі працівників та/або з дати відкриття вакансії, але не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії. Інформація може подаватися в електронній (з накладенням чи без накладення електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису) або в паперовій формі (із засвідченням підписом керівника/фізичної особи – підприємця або уповноваженої ним(нею) особи).

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь