A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє:

Дата: 21.09.2022 09:52
Кількість переглядів: 272

Фото без опису

В ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ ВІДРАХУВАНЬ З ПЕНСІЙ

Причиною переплат пенсій, а внаслідок цього і відрахувань з них, може стати неповідомлення або несвоєчасне повідомлення пенсіонером про зміну місця проживання.

Наприклад, пенсіонери, які мешкають на території радіоактивного забруднення, отримують додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров’ю відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». У разі виїзду за межі території радіоактивного забруднення, виплата додаткової пенсії припиняється, пенсія перераховується.

Переплати трапляються і тоді, коли людина їде на постійне місце проживання до іншої країни, але не повідомляє про це органи Пенсійного фонду. Звичайно, що пенсії продовжують виплачуватися українцям, які живуть на території інших країн, але якщо це обумовлено міжнародними угодами з питань пенсійного забезпечення.

Отож, шановні пенсіонери!

Для запобігання переплат пенсій у зв’язку зі зміною місця проживання обов’язково своєчасно повідомляйте про це органи Пенсійного фонду. Пам’ятайте, що зайво отримані кошти неодмінно доведеться повертати, тож подібних ситуацій краще не допускати.

_______________

З 01.10.2022 будуть проведені перерахунки пенсійних виплат деяким категоріям громадян

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому» передбачено, що з 1 жовтня 2022 року особам у віці від 70 до 75 років, у яких розмір щомісячної пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, є меншим від розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2020 рік (10340,35 гривень), з якої сплачено страхові внески та яка (який) враховується для обчислення пенсії, виплачується у межах зазначеного розміру щомісячна компенсаційна виплата у розмірі до 300 гривень.

Якщо особа досягне віку 70 років після 1 жовтня, компенсаційна виплата встановлюється і виплачується з дати досягнення нею зазначеного віку.

Крім того, у осіб віком від 70 років, пенсія яким призначена відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та які набули страхового стажу чоловіки – не менше ніж 35 років, жінки – не менше ніж 30 років, мінімальний розмір пенсійної виплати встановлюється на рівні 3000 гривень. Якщо у зазначених осіб страховий стаж становить менше ніж 35 років у чоловіків, менше 30 років у жінок доплата до пенсії встановлюється в розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з розміру 3000 гривень.

При цьому у пенсіонерів, які набули необхідний страхового стажу не менше ніж 25 років у чоловіків і не менше ніж 20 років у жінок, пенсійна виплата не може бути менше:

?? у осіб, яким виповнилося 80 років і більше – 2600 гривень;

??у осіб у віці від 70 до 80 років – 2500 гривень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь