A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Київська обласна служба зайнятості інформує:

Дата: 25.10.2022 17:58
Кількість переглядів: 88

Фото без опису

Сьогодні у кожного є можливість отримати допомогу від держави на створення  або розвиток власного бізнесу.  Київська обласна служба зайнятості  запрошує усіх, хто має бізнес-ідею та бажає її втілити, подати заявку для отримання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Розмір гранту - від 50 тис. до 250 тис. грн

Наразі позитивне рішення отримали 115 заявників, які мають забезпечити створення 324 робочих місця.

Найбільше заяв отримано у таких сферах економічної діяльності:

-  Оптова та роздрібна торгівля – 25,4%

-  Переробна промисловість – 23,4%

-  Тимчасове розміщування й організація харчування – 13,2%

-  Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство – 7%

-  Професійна, наукова та технічна діяльність – 6,7%

Хто може подати заявку на отримання гранту?

Майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи:

- які не перебувають і не провадять господарську діяльність на тимчасово окупованій території України;

- які не провадять господарську діяльність на території росії;

- які не перебувають під санкціями;

- щодо яких не порушено справи про банкрутство;

- щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію;

- які не мають заборгованості перед бюджетом.

На які цілі можна витратити грант?

- придбання обладнання, необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем, яке не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього уповноваженим банком відповідно до договору застави);

- закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити  сумарно не більше 50 відсотків розміру мікрогранту);

- послуги маркетингу та реклами (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);

- орендна плата за нежитлове приміщення (такі витрати повинні становити не більше 25 відсотків розміру мікрогранту);

- орендна плата за обладнання (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);

- лізинг обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (такі витрати повинні становити не більше 50 відсотків загального розміру мікрогранту);

- використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Наразі триває VІІ хвиля подачі заяв на отримання мікрогранту. Якщо Ви маєте ідею власної справи та бажання  її реалізувати, переходьте за посиланням https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu та подавайте заявку.  Кінцевий строк подання заяв - 12 грудня 2022 року.

 

_______________________________

 

Одним із пріоритетних завдань служби зайнятості є працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

З початку запровадження воєнного стану в Україні:

- до Київської обласної служби зайнятості звернулось 3,2 тис. осіб,

- 2,7 тис. осіб. отримали статус безробітного,

- працевлаштовано 545 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб.

Наразі Київська обласна служба зайнятості допомогла 522 ВПО та тим, хто перебуває на територіях проведення бойових дій розірвати трудові відносини з роботодавцями, які припинили діяльність, для отримання статусу безробітного та подальшого пошуку роботи.

Крім того, служба зайнятості впроваджує активні державні програми, які націлені на підтримку внутрішньо переміщених осіб та сприяють їхньому оперативному працевлаштуванню. Так, за компенсацією витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні до Київської обласної служби зайнятості звернулися 383 роботодавця. Програма допомогла забезпечити робочими місцями  494 ВПО.

Фахівці Київської обласної служби зайнятості продовжують підтримувати внутрішньо переміщених осіб а саме:

- організовують виїзні заходи в місцях компактного проживання ВПО

- допомагають у працевлаштуванні, організації профнавчання та оперативно надають послуги служби зайнятості у повному обсязі

- організовують консультації щодо працевлаштування, правових аспектів пошуку роботи та загального стану ринку праці  із залученням соціальних партнерів

Які документи необхідні для реєстрації внутрішньо переміщених осіб у службі  зайнятості?

Варто зазначити, що одне з головних завдань служби зайнятості – сприяти громадянам у доборі підходящої роботи. Але для пошуку роботи не обов’язково набувати статусу безробітного. Отримати консультацію щодо пошуку основної роботи чи додаткового заробітку можна в найближчому центрі зайнятості кожен бажаючий.

Для того, щоб стати на облік як безробітний, особа подає:

* паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

* довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

* трудову книжку;

* документ про освіту/дублікат.

* довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

* військово-обліковий документ для осіб, які звільнилися із строкової військової служби, для військовозобов’язаних осіб під час воєнного стану у зв’язку з мобілізацією

Який мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлено для переселенців?

З 2 липня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 735, якою, зокрема, затверджено Порядок

Якщо ви маєте статус внутрішньо переміщеної особи та не маєте документів та відомостей про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), то під час воєнного стану допомога по безробіттю призначається тривалістю 180 календарних днів протягом двох років із дня її призначення у мінімальному розмірі. Отже, для застрахованих осіб у сумі 1 800 грн, а для осіб, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (http://surl.li/cnizn ), — 1 000 грн.

Після надходження необхідних документів та відомостей протягом двох років з дня її призначення тривалість виплати допомоги по безробіттю та її розмір переглядаються відповідно до законодавства.

Ознайомитися з повним текстом зазначеного Порядку можна за посиланням  http://surl.li/cniwv

Нагадуємо, що за допомогою можна звернутися до будь-якого центру зайнятості України, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

______________________________________

Інформуємо, що з 01.10.2022 р. в Україні підвищуються соціальні стандарти (згідно статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік»). Це вплине і на права зареєстрованих безробітних.

Зокрема, мінімальна заробітна плата зросте у місячному розмірі до 6700 гривень. Тому розмір заробітної плати у вакансіях, а також при залученні до суспільно корисних робіт не може бути нижче ніж 6700 грн (за умови відпрацювання повного робочого часу).

При цьому максимальний розмір допомоги по безробіттю у період воєнного стану не змінюється і становить 9750 грн, тобто 150% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01.01.2022 р.

_________________________

 

З початку року більше 1000 безробітних Київщини проходили професійне навчання

Більшість українських спеціалістів, не знаходячи роботу у своїй професії, або вже здобувають нову професію, або планують це зробити найближчим часом. Наразі офісні співробітники, які частіше за інших стикаються з проблемами під час працевлаштування, готові перейти у робітничу професію, аби мати роботу та отримувати зарплату. Серед найбільш прийнятних професій для тих, хто залишає офісну роботу, українці назвали комплектувальника, водія, фермера, садівника, городника, а також кухаря та спеціаліста бьюті-сфери.

Служба зайнятості Київщини  організовує професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних за тими робітничими професіями, які користуються попитом на ринку праці. Таке навчання здійснюється на замовлення роботодавця або для самозайнятості особи, коли безробітний планує започаткувати власну справу.

Проводиться навчання у закладах освіти, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності або безпосередньо у роботодавців за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. 

У системі служби зайнятості функціонують 11 центрів професійно-технічної освіти, які забезпечують професійне навчання дорослого населення за 95 ліцензованими робітничими професіями та близько 300 освітніми програмами підвищення кваліфікації.

Наразі актуальною є дуальна форма навчання, яка спрямована на організацію близько 70% навчального часу на базі підприємств, безпосередньо на робочому місці.

Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. 

Перелік закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних розміщені на сайті Київського обласного центру зайнятості за посиланням https://kir.dcz.gov.ua/storinka/spivpracya-z-navchalnymy-zakladamy-ta-pou

З переліком ЦПТО ДСЗ можна ознайомитися на сайті Державного центру зайнятості за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/navchannya-za-napravlennyam-dsz  

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь