Київська обласна служба зайнятості інформує:
13,5 тис. жителів Київщини отримували послуги Київської обласної служби зайнятості з початку 2023 року
1,1 тис. ВПО отримали статус безробітного.
Київська обласна служба зайнятості продовжує надавати зареєстрованим безробітним соціальну послугу з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Існуючі освітні процеси враховують потреби роботодавців та підвищують конкурентоспроможність по шукачів роботи на ринку праці. З початку року послугами профпідготовки та підвищення кваліфікації за направленнями служби зайнятості скористались 44 безробітних.
Загалом упродовж січня 989 роботодавців пропонували шукачам роботи 2,3 тис. вакансій.
Роботодавці Київщини мають найбільшу потребу у водіях, продавцях, слюсарях, швачках, електромонтерах. Постійно є робота для лікарів та медичних працівників.
На період дії воєнного стану реєстрація безробітного здійснюється в день подання особою, яка шукає роботу, заяви про надання статусу безробітного до обраного нею міського, районного, міськрайонного центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості особисто, під час безпосереднього відвідування, в електронній формі за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія), у тому числі мобільного додатку Порталу Дія або за допомогою електронних сервісів Державної служби зайнятості (покрокова інструкція за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-bezrobitnyh-2022).
Документи, які необхідно надати для отримання послуги перегляньте за посиланням: https://www.dcz.gov.ua/storinka/reyestraciya-bezrobitnyh-2022
Нові програми підтримки роботодавців
Для активізації ринку праці та зростання зайнятості серед населення уряд затвердив новий порядок надання компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних, яким складно знайти роботу. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 10 лютого 2023 року. Фінансові механізми підтримки роботодавців зазначені в пункті 1 Розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2622-IX. Відповідно до активних програм зайнятості, роботодавці отримуватимуть певні пільги за працевлаштування окремих категорій осіб.
Порядок передбачає надання роботодавцям трьох видів компенсацій.
Компенсація ЄСВ передбачена за працевлаштування таких категорій населення:
● одиноких батьків;
● батьків дітей з інвалідністю;
● осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
● довготривалих безробітних.
50% фактичних витрат на оплату праці компенсуються за працевлаштування таких категорій населення:
● особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;
● учасники бойових дій.
50% мінімальної заробітної плати компенсуються за працевлаштування таких категорій населення:
● віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
● віком до 35 років – на перше робоче місце;
● звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.
Ці зміни дозволять удосконалити роботу служби зайнятості, створити нові робочі місця завдяки активним програмам на ринку праці, забезпечать зменшення рівня безробіття.
Також у 2023 році продовжить діяти урядова програма щодо виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Компенсація витрат надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом. За кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує підприємцю 6700 грн впродовж 2 місяців.