Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Київська обласна служба зайнятості інформує:

Дата: 11.03.2023 09:22
Кількість переглядів: 76

Фото без опису

Мікрогранти  від держави - допомога на створення або розвиток власної справи

Згідно з державною програмою мікрогрантування «Власна справа», яка проходить в Україні в рамках проекту єРобота, основними умовами отримання гранту на створення/розвиток власного бізнесу є:

  • Створення одного або двох робочих місць, залежно від розміру гранту та працевлаштування на них працівників на строк не менше як 24 місяці;
  • Використання грантових грошей лише для покриття витрат, що визначені в п.5 Порядку надання мікрогрантів (http://surl.li/ddnqd), а саме:
  • придбання меблів та обладнання (крім транспортних засобів), необхідного для провадження господарської діяльності отримувачем;
  • закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (сумарно не більше 50 відсотків розміру мікрогранту);
  • послуги маркетингу та реклами (не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);

орендна плата за нежитлове приміщення (не більше 25 відсотків розміру мікрогранту); орендна плата за обладнання (не більше 10 відсотків розміру мікрогранту);

  • лізинг обладнання, крім транспортних засобів особистого користування (не більше 50 відсотків  загального розміру мікрогранту);

- використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Якщо ви подали пакет документів на отримання гранту на власну справу, то рішення про видачу коштів приймається Державним центром зайнятості на основі:

  • перевірки ділової репутації отримувача, яку здійснює уповноважений банк;
  • оцінки бізнес-плану;
  • результату співбесіди.

Державний центр зайнятості розглядає вашу заявку протягом 15 робочих днів після завершення кінцевого строку подання.

Чи визначені види діяльності щодо яких мікрогранти не надаються?

Так, визначені.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 №738 (зі змінами) «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу http://surl.li/fccmi

В пункті 8 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу зазначені види діяльності, проваджуючи які підприємець не може отримати мікрогрант. До них належать, зокрема, виробництво та/або реалізація зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, обмін валют, грошове посередництво (“Інші види грошового посередництва”), фінансовий лізинг, кредитування (“Інші види кредитування”), діяльність страхових агентів і брокерів, надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів, надання в оренду вантажних автомобілів та інші види діяльності.

Зі змінами до Порядку проведення оцінювання заяв, критеріїв оцінювання та необхідної кількості балів (оцінки) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесуможна на правових вебсторінках: http://surl.li/fccma

Чи може отримувач мікрогранту доопрацьовувати бізнес-план?

Так. Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затверджений постановою Кабінету Міністрів України
від 21 червня 2022 р. № 738 з наступними змінами, передбачає, що коли за результатом розгляду бізнес-плану є необхідність його доопрацювання отримувачем, регіональний центр зайнятості одноразово повертає такий бізнес-план отримувачу та переносить його розгляд на наступний період за результатами доопрацювання. Водночас, не є підставою для повернення бізнес-плану наявність орфографічних, синтаксичних або граматичних помилок, що не спотворюють змісту бізнес-плану.

Доопрацьований бізнес-план подається отримувачем протягом 15 календарних днів з дня отримання повідомлення від регіонального центру зайнятості, надісланого в кабінет отримувача на Порталі Дія.

Доопрацювання отримувачем бізнес-плану може здійснюватись одноразово.

Прийом заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Ознайомитись з усіма умовами участі можна на офіційному сайті https://erobota.diia.gov.ua/.

____________________________________________________________

Роботодавці можуть отримати компенсацію ЄВ за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних

Для покращення ситуації на ринку праці, підвищення рівня зайнятості населення уряд розширює програми підтримки роботодавців, а саме виплат компенсацій за працевлаштування окремих категорій безробітних. Одним із найбільш вагомих механізмів стимулювання роботодавців щодо працевлаштування безробітних, є компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Роботодавець може отримати компенсацію фактичних витрат у розмірі ЄВ, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску, за працевлаштування строком не менше ніж на два роки наступних громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць:

- один з батьків або особа, яка їх замінює і:

* має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

* виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;

* утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);

- діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;

- особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

- особи, яким до виходу на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;

- особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або опікуна, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

- особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення.

- зареєстрованих безробітних, які перебувають на обліку понад 6 місяців.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 12 місяців впродовж наступних двох років.

Також у 2023 році продовжить діяти урядова програма щодо виплати компенсації роботодавцям за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Компенсація витрат надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом. За кожного працевлаштованого з числа ВПО держава виплачує підприємцю 6700 грн впродовж 2 місяців.

______________________________________________________

Запрошуємо на безкоштовні вебінари щодо залучення грантів на власний бізнесу

Серія вебінарів "‎єРобота: як отримати грант для бізнесу" дозволить зрозуміти усі тонкощі подачі заявок на грантові програми "Своя справа", "Новий рівень", "Свій сад" та "Своя теплиця", а саме:

● особливості подачі заявки;

● розробка та/або адаптація бізнес-плану;

● типові помилки при оформленні документів;

● розміри фінансової допомоги;

● вимоги та обов'язки заявників та ін.

Участь у вебінарах безоплатна за умови попередньої реєстрації

 (https://forms.gle/TNhNWkVRMzAFSxNG6)Графік вебінарів:

 

15 березня 13:00

"Своя справа": як подати заявку на грант для мікробізнесу

Спікер: Юлія Жовтяк, директор Державного центру зайнятості

 

17 березня 13:00

"Свій сад" та "Своя теплиця": подача документів на гранти для агробізнесу

Спікер: Тарас Висоцький, заступник міністра аграрної політики та продовольства

 

22 березня 13:00

"Новий рівень": грантова програма для переробних підприємств

Спікер: Роман Кропивницький, директор департаменту розвитку реального сектору економіки міністерства економіки України.

__________________________________________________________

 

Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї у 2023 році: який її розмір та як отримати?

Допомога на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї є безвідсоткова поворотна фінансова допомога, яка надається одноразово у безготівковій формі за рахунок коштів державного бюджету непрацюючій працездатній особі із числа членів малозабезпеченої сім’ї для організації підприємницької діяльності та сприяння її економічній самостійності. Це врегульовано Порядком надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397.

Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого центру зайнятості.

Там подати до створеної при центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї:

  • заяву про надання фінансової допомоги
  • бізнес-план
  • довідку про несудимість.
  • витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна про наявність     (відсутність) в особи обтяжень рухомого майна
  • інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про наявність (відсутність) в особи обтяжень нерухомого майна

До складу Комісії включаються представники центру зайнятості, представники органів соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об'єднань) роботодавців і профспілок (за згодою).

Комісія розглядає документи і – після засідання – надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.

Детально ознайомитись з покроковою інструкцією можливо на вебсайті Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/sites/default/files/photo_2023-03-02_09-41-15.jpg

Відповідно до пункту 3 Порядку, розмір фінансової допомоги не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання.

Станом на 01 січня 2023 року Законом України “Про Державний бюджет України на 2023 рік” розмір мінімальної заробітної плати визначений величиною 6700 грн. Таким чином граничний розмір допомоги в 2023 році встановлено величиною 100500 грн. 

Інфографіка щодо отримання допомоги за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-malozabezpechenym-simyam


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь