Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

ГУ ДПС у Київській області інформує!

Дата: 27.12.2023 13:36
Кількість переглядів: 135

Фото без опису

Рівні сплати податку на прибуток та податку на додану вартість по галузях оприлюднені на вебпорталі ДПС

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України  від 09.11.2023 № 3453-IX, який набрав чинності 08.12.2023, доповнено підпунктом 69.352 пункт 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, відповідно до якого з 01 грудня 2023 по 31 грудня 2024 року до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2023 та 2024 роки можуть бути включені платники податків, які відповідають хоча б одному з критеріїв, серед яких є пов’язані з рівнями сплати податку на прибуток та податку на додану вартість за 2021 рік.

Рівні сплати податку на прибуток та податку на додану вартість по галузях формуються на основі показників звітності за 2021 рік та публікуються на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.

З такими рівнями сплати можна детально ознайомитись за посиланням:

https://tax.gov.ua/diyalnist-/rezalt/736958.html.

Для цілей п.п. 69.352 п.69 підрозд. 10 розділу ХХ Податкового кодексу України відповідна галузь визначається за видами економічної діяльності на рівні класу згідно з КВЕД 009:2010.

 

ДПС оновлено  План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2023 рік

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Державна податкова служба України оновила  План-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2023 рік,

Оновлений План-графік проведення документальних планових перевірок опублікований 19 грудня 2023 року на вебпорталі ДПС за посиланням:

ttps://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/642254.html.

 

Повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту можна подати через Електронний кабінет

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роботодавець повинен повідомити податкові органи про прийняття працівника на роботу.

Порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 із змінами та доповненнями (далі – Повідомлення).

Повідомлення подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою (крім повідомлення про прийняття на роботу члена виконавчого органу господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації) та/або резидентом Дія Сіті до територіальних органів ДПС за місцем їх обліку  як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором та/або до початку виконання робіт/послуг гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису відповідальних осіб, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.     

У режимі «Введення звітності» приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету користувач може створити, заповнити, відредагувати, підписати та надіслати Повідомлення в електронній формі за ідентифікатором форми J/F3001003.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, та через офіційний вебпортал ДПС.
Доступ до приватної частини Електронного кабінету надається після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням КЕП будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через Інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua (MobileID та BankID), за допомогою Дія Підпис або «хмарного» кваліфікованого електронного підпису.

Покрокова інструкція щодо створення електронних документів за допомогою режиму «Введення звітності» розміщена у відкритій частині Електронного кабінету в розділі «Допомога».

 

Чи застосовують РРО/ПРРО ФОП - платники ЄП - сільськогосподарські товаровиробники, що торгують продукцією власного виробництва на території села

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, сільськогосподарський товаровиробник – зокрема, фізична особа – підприємець, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Власна сільськогосподарська продукція – сільськогосподарська продукція (сільськогосподарські товари), що підпадає під визначення груп 1 – 24 УКТ ЗЕД, якщо така продукція вирощується, відгодовується, виловлюється, збирається, виготовляється, виробляється, переробляється безпосередньо виробником цієї продукції – власником, орендарем або користувачем на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, або на давальницьких умовах - п.п. 14.1.33 прим. 1 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій затверджений Постановою КМУ від 23.08.2000 №1336 (далі – Перелік).

ФОП – платники ЄП другої – четвертої груп – сільськогосподарські товаровиробники, діяльність яких відповідає критеріям, зазначеним у п.п. 14.1.235 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, можуть самостійно обрати більш підходящий для них пункт Переліку та не застосовувати РРО/ПРРО, а застосовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій при здійсненні роздрібної торгівлі на території села продукцією власного виробництва, за умови:

- обрання п. 4 Переліку – до досягнення 250 тис. грн. на один структурний) підрозділ (пункт продажу товарів) при здійсненні роздрібної торгівлі продукцією власного виробництва;

- обрання п. 1 Переліку – до досягнення 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року,  – при здійснені роздрібної торгівлі товарами (крім підакцизних товарів).

У разі перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій такі особи зобов’язані в місячний термін з дати перевищення зареєструвати та проводити розрахунки з застосовуванням РРО та/або ПРРО.

Пунктом 1 Переліку визначено, що ФОП – платники ЄП мають право здійснювати розрахунки без застосування РРО/ПРРО з використанням РК/КОРО при здійснені роздрібної торгівлі на території села товарами (крім підакцизних товарів).

Пункт 1 Переліку не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:
- роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;

- ФОП також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет;
- сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО/ПРРО.

 

Застосовувати РРО/ПРРО зобов’язані всі  ФОП ІІ-ІV груп та загальної системи оподаткування, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що

обов’язок використання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій  набрав чинності ще із 01 січня 2022 року - використання РРО стало обов’язковим для всіх платників єдиного податку ІІ – IV груп та не було відмінене 24.02.2022 у зв’язку з введенням режиму воєнного стану в Україні. Проте  під час воєнного стану Законом України від 15.03.2022 № 2120-IХ  доповнено п. 12 розд. ІІ Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та встановлено що тимчасово, на період до припинення воєнного стану, санкції за порушення вимог Закону №265 не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів.

Законом України від 30.06.2023  №3219-ІХ (набрав чинності  01 серпня 2023), доповнено це положення: суб'єкти господарювання звільняються від відповідальності за порушення вимог Закону №265, вчинені ними у період з 01 січня 2022 року до 01 жовтня 2023 року, крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, здійснення діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор. Отже, з 01 серпня 2023  відповідальність застосовується за порушення, вчинені при здійсненні розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів, діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти, діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор.

З 01 жовтня 2023 року штрафні санкції застосовуються до всіх СГ, які здійснюють розрахункові операції (крім порушень, вчинених на окупованих територіях та територіях бойових дій).

 

Показники середньої заробітної плати у відповідній галузі за регіонами, сформовані за підсумками 2021 календарного року

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу платників податків, що  Державною податковою службою України відповідно до п,п. 69.35 прим.2 п. 69 підрозд.10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з урахуванням змін та доповнень, внесених Законом України від 09.11. 2023 № 3453-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування мораторію на проведення податкових перевірок» оприлюднено інформацію щодо показників середньої заробітної плати у відповідній галузі за регіонами, сформованих на основі показників за підсумками 2021 календарного року.

 

Джерела погашення податкового боргу

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що згідно з п.87.2 ст.87 Податкового кодексу України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно платника, з урахуванням обмежень, визначених ПКУ та іншими законодавчими актами.

Якщо заходи щодо стягнення коштів, які перебувають у власності платника податків, не привели до повного погашення суми податкового боргу, або у разі недостатності у платника коштів для погашення податкового боргу, контролюючий орган визначає дебіторську заборгованість платника, строк погашення якої настав, джерелом погашення податкового боргу такого платника податків – абзац перший п. 87.5 ст. 87 ПКУ.

За недостатності у платника податків - філії чи відокремленого підрозділу юридичної особи майна для погашення його грошового зобов’язання або податкового боргу, джерелом погашення грошового зобов’язання або податкового боргу є майно юридичної особи, на яке може бути звернено стягнення згідно з ПКУ.

Перелік майна та коштів, які не можуть використовуватись  як джерела погашення податкового боргу платника податків, визначено п. 87.3 ст. 87 ПКУ.

 

Пільга для сільськогосподарських товаровиробників

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що для суб’єктів господарювання галузі сільськогосподарського товаровиробництва наразі діють податкові пільги з податку на прибуток.

Тимчасово, з 01 січня 2022 до 01 січня 2027 року, від оподаткування звільняється прибуток сільськогосподарських товаровиробників, які здійснюють виключно такі види діяльності згідно з КВЕД-2010:

  • клас 01.47 (розведення та вирощування свійської птиці, за виключенням вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей);
  • клас 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів),
  • клас 10.12 (виробництво м'яса свійської птиці, за виключенням виробництва м'яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м'яса курей), а також здійснюють діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) такої продукції (за виключенням м'яса курей).

Вивільнені кошти, тобто, суми податку, не сплачені до бюджету, що залишаються у розпорядженні платників, використовуються агровиробниками на створення та переоснащення матеріально-технічної бази, збільшення обсягів виробництва та втілення нових технологій. Використовувати такі кошти потрібно на діяльність платника, прибуток від якої звільняється від оподаткування.

Суми вивільнених коштів вважаються отриманим цільовим фінансуванням відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності.

Порядок контролю за використанням вивільнених коштів сільськогосподарських товаровиробників затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.02.2022 року №69.

У разі порушення напрямків цільового використання, порядку використання вивільнених коштів платник податку зобов'язаний нарахувати податкове зобов'язання з податку на прибуток підприємств із суми використаних не за призначенням вивільнених коштів. Штрафні санкції та пеня застосовуються відповідно до норм ПКУ.

Податкові зобов'язання, штрафні санкції і пеня нараховуються, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення - п. 57 підрозділу 4 розділу XX ПКУ.

 

З 01 січня 2024 року змінюються розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що 01 січня 2024 року набирає чинності Закон України від 09.11.2023 № 3460-ІХ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» (далі – Закон №3460).

Законом №3460 встановлено, що мінімальна заробітна плата становитиме: 

- з 01 січня 2024 року - 7100 грн.

- з 01 квітня 2024 року - 8000 грн.

У погодинному розмірі: з 01 січня  - 42,6 грн, з 01 квітня -  48 грн.

Прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць з 01 січня 2024 року становитиме:

Загальний показник         -  2920 грн 

 

Діти до 6 років                  2563 грн

 

Діти від 6 до 18 років       -  3196 грн 

 

Працездатні особи          -  3028 грн

 

Особи, які втратили працездатність -

2361 грн

Протягом 2024 року розмір прожиткового мінімуму залишиться без змін. 

Наведені показники вплинуть на зміни  в оподаткуванні діяльності фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП):

Ліміти річного доходу для ФОП

Ліміт доходів ФОП на спрощеній системі оподаткування, який є граничною межею, при перевищенні якої її можуть перевести на загальну систему оподаткування, прив’язаний до мінімальної заробітної плати, тож у 2024 році ліміти будуть такими:

для 1 групи – 1 185 700 грн (167 розмірів мінімальної зарплати);

для 2 групи – 5 921 400 грн (834 розмірів мінімальної зарплати);

для 3 групи – 8 285 700 грн (1167 розмірів мінімальної зарплати).

Єдиний податок

Суми єдиного податку для 1 та 2 групи ФОП прив’язані до прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Відповідно, у 2024 році сума єдиного податку щомісяця складатиме:

-для 1 групи ФОП – 302,80 грн (10 % від прожиткового мінімуму);

-для 2 групи ФОП – 1420 грн, (20 % від мінімальної зарплати);

-для 3 групи ФОП ставки не зміняться порівняно з 2023 роком:

    3 % від доходів для платників ПДВ;

    5 % від доходів для неплатників ПДВ.

Єдиний внесок на загальнообов’язкове соціальне страхування (далі – ЄВ)

З 01.01.2024 розміри ЄВ  будуть такими:

мінімальний ЄВ – 1562 грн за місяць (22 % від мінімальної зарплати 7100 грн.);

максимальний ЄВ – 23430 грн за місяць (22 % від 15 мінімальних зарплат).

З 01.04.2024  розміри ЄВ будуть такими:

мінімальний ЄВ – 1760 грн за місяць (22 % від мінімальної зарплати 8000грн.);

максимальний ЄВ – 26400 грн за місяць (22 % від 15 мінімальних зарплат).

 

ЗУ №3453: Зміни у формуванні  плану-графіка проведення документальних планових перевірок

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що Законом України від 09.11.2023 №3453 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо  скасування мораторію на проведення податкових перевірок», який набрав чинності 08 грудня 2023 року, скасовано мораторій на проведення податкових перевірок та змінено підхід до формування  плану-графіка проведення  документальних планових перевірок на 2023 та 2024 роки.

Так, доповнено підпунктом 69.35 прим.2 пункт 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ, відповідно до якого з 01 грудня 2023 по 31 грудня 2024 до плану-графіка проведення документальних планових перевірок на 2023 та 2024 роки можуть можуть бути включені виключно:

  • ПП, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції;
  • ПП, які здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор (гральний бізнес);
  • ПП, які надають фінансові, платіжні послуги;
  • нерезиденти, які здійснюють в Україні діяльність через відокремлені підрозділи та відповідають одному з критеріїв:

-рівень зростання податку на прибуток на 50% і більше менший рівня зростання доходів;

-декларування нарахованої з/плати за відсутності декларування прибутку або декларування доходу, звільненого від оподаткування відповідно до міжнародного договору України;

  • інші ПП, які за 2021 календарний рік відповідають хоча б одному з критеріїв, визначених п.п.5 п.п.69.35 прим.2 п.69  підр.10 розд.ХХ ПКУ.

Рівні сплати податку на прибуток та ПДВ по галузях, сформовані на основі показників звітності за 2021 рік, опубліковані на офіційному веб-сайті ДПС за

посиланням: htts://tax.gov.ua/diyalnist-/rezalt/736958.html.

Зауважимо, що при формуванні плану-графіка на 2024 рік враховуються показники позитивної динаміки:

- рівнів сплати податку на прибуток та ПДВ по відповідній галузі за 9-ть місяців 2023, а після граничних строків подання річної звітності - за 2023 рік.

- рівнів нарахування/виплати податковим агентом - ЮО заробітної плати за 9-ть місяців 2023, а після граничних строків  подання податкового розрахунку ф. 4ДФ  за ІУ квартал 2023 - врахуються показники за чотири квартали 2023 року -

п.п.69.35 прим.2 п.69 підрозд.10 розд.ХХ ПКУ.

 

Понесені у 2022 р. витрати на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19 можна частково компенсувати, скориставшись податковою знижкою

Головне управління ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що  відповідно до п.20 підрозд.  І розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що  за результатами 2021 та 2022 років при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень статті 166 цього Кодексу до податкової знижки платника податку у звітному податковому році в повному обсязі включаються витрати на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, придбання лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, необхідних для лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до виписки з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого або витягу з Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров'я, витрати на вакцинування для профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також витрати на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачених страховику-резиденту за договорами страхування на випадок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, такого платника податку та членів його сім'ї першого ступеня споріднення.

Підстави для нарахування податкової знижки та її конкретні суми відображаються платником податку у річній Податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

 п.п.166.1.2 п.166.1 ст.166 ПКУ

Звертаємо увагу, що згідно з п.п.166.4.3 п.166.4 ст.166 ПКУ, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

Для звірки щодо нарахованого контролюючим органом  МПЗ  платник податку має право  звернутися до контролюючого органу

Головне управління ДПС у Київській області нагадує що відповідно до  п.п.170.14.3 п.170.14 ст.170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), визначення загального мінімального податкового зобов'язання фізичним особам здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб.

Згідно з  п.п.170.14.6 п.170.14 ст.170 ПКУ, платник податку, який отримав податкове повідомлення-рішення з визначеною контролюючим органом сумою  мінімального податкового зобов'язання та/або розрахованою сумою річного податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, зобов'язаний сплатити зазначену у відповідному податковому повідомленні-рішенні суму податку протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

У разі незгоди з визначеним контролюючим органом загальним мінімальним податковим зобов'язанням та/або розрахованою у відповідному податковому повідомленні-рішенні сумою річного податкового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб, платник податку має право у порядку, встановленому статтею 42 ПКУ, протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних, використаних для розрахунку суми податку на доходи фізичних осіб, з наданням підтвердних документів, зокрема щодо:

- земельних ділянок, що знаходяться у платника у власності та/або постійному користуванні або в оренді (суборенді, емфітевзисі), їх нормативної грошової оцінки та площі;

- суми доходу, отриманого від реалізації власної сільськогосподарської продукції;

- суми сплачених податків, зборів, платежів.

У разі подання платником податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельні ділянки або договорів про передачу в оренду, емфітевзис або інше користування земельних ділянок, укладених та зареєстрованих відповідно до законодавства, відомості про які відсутні у базах даних інформаційних систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, обчислення мінімального податкового зобов'язання здійснюється на підставі поданих платником податку відомостей до отримання контролюючим органом інформації від відповідних органів про власність/користування або перехід права власності/користування на такі земельні ділянки.

Якщо за результатами звірки виявлено розбіжності між даними контролюючого органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, контролюючий орган протягом 10 днів, наступних за днем завершення звірки, зобов'язаний скасувати (відкликати) таке податкове повідомлення-рішення та у разі потреби надіслати (вручити) платнику податку нове податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком суми податку, складене з урахуванням результатів проведеної звірки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь