Реабілітація дітей з інвалідністю
Відділ соціальної та ветеранської політики Таращанської міської ради нагадує, що сім’ї з дітьми з інвалідністю можуть скористатися послугою реабілітації.
Для забезпечення дитини реабілітаційними послугами один з її батьків чи її законний представник обирає реабілітаційний заклад з переліку, який розміщено на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України і подає через відділ заяву про направлення її до реабілітаційної установи з необхідними документами.
Якщо реабілітаційних послуг потребують одночасно двоє і більше дітей з однієї сім’ї, супроводжуючою особою може бути також другий із їх батьків, законних представників, один із близьких родичів (повнолітні брат або сестра, бабуся, дідусь, дядько, тітка) за наявності письмового підтвердження про це одного з батьків або законного представника. У такому разі заяву подає один з батьків або законний представник.
Послуга, за зверненням, надається протягом бюджетного року в порядку черговості.
Реабілітаційні заходи можуть надаватися як у стаціонарі, так і амбулаторно, а також в межах їх граничної вартості можуть бути надані одній дитині декілька разів протягом бюджетного року.
Гранична вартість реабілітаційних заходів не перевищує для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I та II ступеня – 16 тис. грн, III ступеня – 25 тис. грн.
Гранична вартість реабілітаційних заходів для однієї дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації за більшістю основних категорій життєдіяльності має обмеження I, II, III ступеня, збільшується на 50 відсотків для кожного ступеня.
У разі потреби зазначеної послуги звертайтеся до відділу за адресою м. Тараща, вул. Софіївська, 3, спеціалістів ЦНАПу до старостинських округів у сільській місцевості. Додаткові питання за тел. 0979515839, 0456653732.
Здійснення реабілітаційних заходів допоможе дитині всебічно розвиватися, засвоювати знання, вміння, навички, досягнення, формувати та розвивати фізичні, розумові, соціальні, професійні та інші здібності, в житті мати друзів, сім’ю, роботу, самостійно обирати місце для проживання, відпочинку. Такий комплексний підхід створює умови для якісного життя як у вузькому родинному колі, так і в суспільстві в цілому.