ПОВІДОМЛЕННЯ про намір суб’єкта господарювання отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря
Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання:
ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «ТІКИЧ» (ФГ «ТІКИЧ»).
Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 31051406.
Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання: Україна, 09552, Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Косяківка, вул. Молодіжна, буд. 2-А; тел.: +38 (068) 644-96-31; е-mail: tikech2000@ukr.net.
Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика: Україна, 09552, Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Косяківка, вул. Молодіжна, буд. 2-А.
Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди для існуючого об’єкта ІІІ групи.
Відомості про наявність висновку з ОВД, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає процедурі: висновок з оцінки впливу на довкілля відсутній, оскільки згідно ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» діяльність підприємства не відноситься до видів планованої діяльності та об’єктів, які підлягають оцінці впливу на довкілля.
Загальний опис об’єкта (опис виробництв та технологічного устаткування):
Спеціалізацією ФГ «ТІКИЧ» є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.
До складу підприємства входять виробничі майданчики: зернотік, зерносклади, майстерня, склад паливо-мастильних матеріалів, адміністративне приміщення.
Всього на виробничому майданчику знаходиться 24 джерела викидів: 9 – організованих, 14 – неорганізованих, 1 – залпове.
Основними технологічними процесами, що супроводжуються викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря є: пересипання та зберігання зернових культур, робота зерноочисної машини та зерносушарки, проведення зварювальних робіт, перелив та зберігання паливо-мастильних матеріалів, робота дизельного-генератора, робота опалювального обладнання, свічка скиду газового господарства.
Відомості щодо видів та обсягів викидів. У процесі роботи підприємства всього викидається в атмосферу 11 забруднюючих речовин, кількість яких становить 66,263 т/рік, в тому числі парникові гази – 63,476 т/рік. Потенційні викиди від стаціонарних джерел викидів: залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо) – 0,000505 т/рік, манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану ) – 0,0000350 т/рік, речовини у вигляді твердих частинок недиференційованими за складом (мікрочастинки та волокна) – 2,428 т/рік, сажа – 0,000285 т/рік, оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту [NO + NО2]) – 0,227 т/рік, азоту (1) оксид [N2O] – 0,00209 т/рік, сірки діоксид – 0,0112 т/рік, оксид вуглецю – 0,108 т/рік, вуглецю діоксид – 63,471 т/рік, вуглеводні насичені С12-С19 (розчинник РПК-26511 та ін.) (у перерахунку на сумарний органічний вуглець) – 0,0117 т/рік, метан – 0,00299 т/рік.
Об’єкт відноситься до 3 групи за ступенем впливу об'єкту на забруднення атмосферного повітря.
Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання, перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання, дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів: на підприємстві відсутні виробництва та устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування.
Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству: масові концентрації забруднюючих речовин не перевищують встановлені відповідно до законодавства нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел.
Адреса держадміністрації з питань охорони навколишнього природного середовища, до якої можуть надсилатися зауваження та пропозиції громадськості щодо дозволу на викиди: до Київської обласної державної адміністрації (КОДА) за адресою: 01196, м. Київ, пл. Лесі Українки, 1, тел. (044) 286-84-11, 286-81-05, e-mail: doc@koda.gov.ua.
Строки подання зауважень та пропозицій – протягом 30 календарних днів з дати виходу повідомлення.