У Таращі відбувся тренінг «Раннє виявлення та підтримка вразливих сімей з дітьми в громаді»
Як вчасно помітити, що дитина опинилася в небезпеці і як діяти, щоб захистити її найкращі інтереси, і хто за це відповідає?
Про це говорили на тренінгу «Раннє виявлення та підтримка вразливих сімей з дітьми в громаді», що відбувся в Таращі. Захід об’єднав фахівців, які щодня працюють із сім’ями з дітьми у громаді.
Учасники вивчали, як розпізнати тривожні ознаки у сім’ї на ранніх етапах вразливості, як ефективно взаємодіяти суб’єктам соціальної роботи в громаді під час ухвалення рішень, що відповідають найкращим інтересам і думці самої дитини.
«Без командної роботи допомогти дитині вчасно — майже неможливо. Тренінг дав чітке розуміння цього», — підкреслила Лариса Смовж, начальниця «Служби у справах дітей»Таращанської міської ради.
За раннє виявлення вразливих сімей відповідають усі, хто працює з дітьми.
- У школі — вчителі, класні керівники, соціальні педагоги та психологи.
- На вулиці / в побуті — сусіди, небайдужі мешканці, поліцейські, старости.
- У громаді — служба у справах дітей (ССД), медики, соціальні працівники.
А коли сім’я в кризі, потреби дітей ігноруються або їхньому життю чи здоров’ю загрожує небезпека, порятунком стає сімейний патронат. У сім’ї патронатного вихователя дитина отримає догляд, виховання й за потреби реабілітацію, поки її батьки долають складні життєві обставини або на період пошуку для неї іншої сім’ї.
Детальніше — у дописі за посиланням: https://www.facebook.com/share/p/14FpRVzPYqh/?mibextid=wwXIfr