Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Білоцерківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області інформує:

Дата: 12.04.2021 08:22
Кількість переглядів: 416

Правова робота за I квартал 2021 року

 

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області продовжує представництво інтересів Фонду в судових інстанціях всіх рівнів та органах державної виконавчої служби, з питань примусового стягнення коштів Фонду.

За I квартал 2021 року Київський окружний адміністративний суд задовольнив позовні вимоги про стягнення капіталізованих платежів до Приватно-орендного сільськогосподарського підприємства «Станишівка» в сумі грошових вимог 213842,79 грн. 

Проводиться робота з ліквідаторами (ліквідаційними комісіями) підприємств з приводу заборгованості та її оплати перед управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області.

На розгляді в судах перебуває 22 справи щодо різних напрямків діяльності управління, з яких: у Першому апеляційному адміністративному суді –  1 справа, у Київському окружному адміністративному суді – 6 справ, в Окружному адміністративному суді м. Києва – 3 справи, у Господарському суді Київської області – 2 справи, у Верховному суді – 2 справи, у Подільському районному суді м. Києва – 1 справа, у Волинському апеляційному суді – 1 справа, у Макарівському районному суді Київської області – 1 справа, у Білоцерківському міськрайонному суді Київської області – 1 справа, у Святошинському районному суді м. Києва – 1 справа, у Ружинському районному суді Житомирської області – 1 справа, у Васильківському районному суді Київської області – 1 справа, у Шевченківському районному суді м. Києва – 1 справа.

На виконанні в органах виконавчої служби перебуває 49 справ щодо примусового стягнення заборгованості на підставі судових рішень.

З органами ДВС проводиться співпраця з приводу проведення щомісячних звірок по примусовому стягненню коштів Фонду, а також інші дії щодо контролю за станом виконавчих проваджень.

Прийнято 213 рішень про повернення страхових коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення порядку  використання страхових коштів Фонду та 4 рішення про застосування фінансових санкцій за несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів Фонду. Зокрема, за неправомірно витраченими коштами Фонду на суму 659 957 грн. 27 коп., за штрафними санкціями - на суму в 415969 грн. 09 коп. та пені 12755 грн. 61 коп.

За порушення законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності накладаються та стягуються адміністративні штрафи.

За результатами розгляду адміністративних справ було винесено 209 постанов про накладення адміністративного стягнення на суму 29380 гривень.

 

 

 

 

Потреба у видатках за лікарняними і страховими виплатами перевищує доходи від частки ЄСВ

 

Як інформує пресслужба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, упродовж першого кварталу 2021 року потреба у видатках за лікарняними листками та на страхові виплати потерпілим на виробництві і їх родинам щомісяця перевищувала обсяг надходжень від частки ЄСВ до бюджету Фонду соціального страхування України.

? Так, у січні на рахунок Фонду надійшло 2,058 млрд грн частки ЄСВ, що на 0,624 млрд грн менше, ніж потреба у фінансуванні лікарняних, декретних і страхових виплат за той же місяць. Або на 0,758 млрд грн менше, ніж загальна потреба у видатках (включаючи десятки видів медичних і соціальних послуг, реабілітаційне лікування працюючих, адмінвидатки тощо), без врахування заборгованості на початок місяця.

? У лютому на рахунок Фонду надійшло 2,38 млрд грн частки ЄСВ, що на 0,119 млрд грн менше, ніж потреба у фінансуванні лікарняних, декретних і страхових виплат за той же місяць. Або на 0,291 млрд грн менше, ніж загальна потреба у видатках без врахування заборгованості на початок місяця.

? У березні на рахунок Фонду надійшло 2,416 млрд грн частки ЄСВ, що на 0,178 млрд грн менше, ніж потреба у фінансуванні лікарняних, декретних і страхових виплат за той же місяць. Або на 0,367 млрд грн менше, ніж загальна потреба у видатках без врахування заборгованості на початок місяця.

Система загальнообов’язкового державного соціального страхування має солідарний принцип – щомісяця кожна застрахована особа сплачує, або за неї сплачується роботодавцем єдиний внесок (ЄСВ). Обсяг єдиного внеску розподіляється між Фондом соціального страхування України, Пенсійним фондом і Фондом соцстрахування на випадок безробіття відповідно до визначених Урядом пропорцій. Так, до бюджету ФССУ сплачується частка ЄСВ у розмірі 9,5727% від загального обсягу сплаченого єдиного внеску. Сплачені страхувальниками та застрахованими особами кошти єдиного внеску дозволяють компенсувати втрачений заробіток за час хвороби або травми, виплатити декретні допомоги, гарантувати медичний і соціальний захист у разі нещасного випадку на виробництві або профзахворювання тощо для тих застрахованих осіб, з якими стався страховий випадок.

Попри системне зменшення упродовж декількох років частки ЄСВ, яка направляється до бюджету ФССУ, загалом майже на 5%, Фонд у повному обсязі забезпечує страховий захист понад 12 млн застрахованих осіб і понад 200 тисяч потерпілих та їх родин.

Однак, у зв’язку з тим, що темпи росту видатків, зокрема на матеріальне забезпечення, значно перевищують темпи росту надходжень внесків страхувальників, виникають затримки в строках фінансування лікарняних.

Так, у грудні 2020 року Фонд прийняв на фінансування лікарняні на 2,4 млрд грн – за заявами-розрахунками, отриманими в зазначеному місяці, було виплачено працюючим українцям на 1,5 млрд гривень допомог по тимчасовій непрацездатності більше, ніж за той же місяць 2019 року.

Зростання сум допомог за лікарняними листками відносно того ж періоду попереднього року спостерігається також упродовж І кварталу 2021 року. Зокрема, упродовж лютого Фонд прийняв на фінансування листки непрацездатності, видані у зв’язку з хворобою (у тому числі на COVID-19), травмою, самоізоляцією або доглядом за хворою дитиною на суму 1,27 млрд гривень проти 0,92 млрд гривень у лютому 2020 року. Зростання видатків склало 38,3%.

Фонд соціального страхування України робить все можливе, аби фінансування допомог за лікарняними листками, по вагітності та пологах, на поховання, страхових виплат потерпілим на виробництві та медико-соціальних послуг здійснювалось вчасно.

Ми щоденно звітуємось про обсяг видатків, аби забезпечити прозорість в діяльності та надати застрахованим особам можливість в онлайн-режимі відслідковувати стан фінансування. Інформація оперативно оновлюється у телеграм-каналі Фонду https://t.me/socialfund та телеграм-каналі управління виконавчої дирекції Фонду у Київській області https://t.me/socialfundkr за тегами #фінансування_оперативно та #фінансування_страхувальників.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь