Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Субсидії на 2021 рік по-новому

Дата: 13.05.2021 14:07
Кількість переглядів: 454

Фото без опису

14 квітня 2021 року Уряд змінив правила призначення та виплати житлових субсидій. Текст постанови  оприлюднено, чинності вона набула 30 квітня 2021 року, і застосовується з 1 травня 2021 року.          

 

Що ж за новації?  Як будуть призначати житлові субсидії з 1 травня 2021 року?

У травні 2021 р. призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Протягом травня - вересня 2021 р. документи, необхідні для призначення житлової субсидії, приймаються від громадян у порядку  призначення житлових субсидій.

Житлова субсидія особам, які звернулися за її призначенням у травні - вересні 2021 р., призначається починаючи з травня 2021 року.

Зверніть також увагу, що Мінсоцполітики змінює форму Заяви та Декларації про призначення субсидії. Потрібно зачекати і звернутися до відділу соціального захисту населення Таращанської міської ради, вул. Шевченка, 7, тел. 0979515839, у сільській місцевості до уповноваженого спеціаліста.

 

Які зміни внесли до порядку призначення житлових субсидій?

Уряд вніс ряд  новацій до порядку призначення житлових субсидій.

Перша зміна - суми призначеної, але не виплаченої у зв'язку зі смертю одержувача субсидії будуть виплачувати одному із членів домогосподарства, з урахуванням яких призначалася субсидія, у разі подання такою особою письмового звернення до закінчення періоду, на який призначено житлову субсидію.

 

У разі використання для обігріву житлових приміщень індивідуальних електроопалювальних установок, введених в експлуатацію в установленому порядку, під час розрахунку розміру субсидії в опалювальний сезон будуть застосовувати соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення та соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для побутових потреб.

 

Новою стала норма, за якою субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, призначаються на норму, що перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла, якщо про це зазначено у заяві.

 

А про належність членів домогосподарства до непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, треба буде вказувати у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

 

Зовсім зникнуть комісії при райдержадміністраціях чи міськвиконкомах, які раніше призначали субсидії в окремих випадках.

До речі, у разі коли документи заявником подано не в повному обсязі, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення розгляне питання призначення субсидії за умови надходження документів, які не були подані одночасно із заявою, протягом 30 днів з дня подання заяви.

 

Якщо заявник не згоден з рішенням про відмову у призначенні житлової субсидії або визначений розмір субсидії, що прийнято на підставі інформації, отриманої під час обміну інформацією із суб'єктами надання інформації, державними реєстрами чи ресурсами, яку заявник вважає некоректною, заявник самостійно вживає заходів до уточнення такої інформації у відповідних першоджерелах.

 

А 30-денний строк для виправлення заявником помилки чи подання документів зможуть продовжити лише на час хвороби заявника, що підтверджується документально.

 

Також зверніть увагу, що надалі громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний буде протягом 30 календарних днів поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про виникнення обставин, зокрема щодо:

        - отримання ним або членом сім'ї одноразово доходу у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (56 750 грн.) (крім цільової благодійної допомоги, що надається на здобуття освіти, отримання медичних послуг, подолання наслідків стихійного лиха, аварій, катастроф; страхових виплат на медичну та соціальну допомогу; спадщини у вигляді нерухомого майна або основної його частини; гранту або стипендії на навчання);

      - настання умов, за яких втрачається право на отримання субсидії на понаднормову площу житла.

 

        Хто не має права на  призначення житлової субсидії за новими правилами?

        Не мають права на призначення житлової субсидії, якщо будь хто із складу домогосподарства або член сім'ї із складу домогосподарства має у власності:

     - транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше п'яти років (крім мопеда і причепа);

     - більше ніж один транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

        Причиною відмови стане і те, що  у складі домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку та станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за кордоном, що підтверджується відповідними документами.

         Не отримають субсидію домогосподарства, якщо будь хто із членів сім’ї протягом 12 місяців перед її призначенням здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень:

       - купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування);

      - платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об'єктів спадщини та дарування);

      - внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;

      - благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);

      - надання поворотної/безповоротної фінансової допомоги, позики.

        Новими підставами для відмови у субсидії буде те, що будь хто із домогосподарства:

      - має у власності більше ніж одне житлове приміщення – квартиру чи будинок, (крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території);

      - на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у сумі, що перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому призначається житлова субсидія (56 750 грн.);

     - протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. гривень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь