A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Уряд конкретизував зміни в умовах призначення житлових субсидій

Дата: 18.05.2021 11:42
Кількість переглядів: 379

19.05.2021 року Уряд прийняв рішення щодо уточнення змін в умовах призначення житлових субсидій, запропонованих Міністерством соціальної політики.

В офіційних джерелах зазначається, що Постанова Кабінету Міністрів України, якою будуть внесені зміни дозволить призначити субсидію на наступний період багатьом домогосподарствам, у яких відсутні критерії, за яких житлова субсидія не призначається автоматично, без особистого звернення. Рішення про призначення житлових субсидій таким домогосподарствам в автоматичному режимі прийматиметься органами соціального захисту населення на підставі інформації Мінфіну за результатами проведеної верифікації даних (перевірки) щодо одержувачів житлових субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, депозитних рахунків та інше).

І тільки тим домогосподарствам, у яких є неузгодженість у складі сім’ї, майновому стані, або склалися інші нестандартні ситуації необхідно буде оновити документи для її отримання.

Звичайно, зазначені зміни стосуватимуться і форм Заяви та Декларації про майновий стан. Подати їх можна буде протягом п’яти місяців з травня по вересень 2021 року, заявникам тих домогосподарств, яким субсидія не призначеться автоматично.

Також зазначається, що рішення Уряду, яким вносяться зміни, передбачає:

1. Не враховувати доходи від розміщення депозитів, оскільки банківські установи подають звіт до ДФС загальною сумою, і наразі відсутня персоніфікована інформація про доходи фізичних осіб від розміщення депозитів.

2. Збільшити до 100 тис. грн суму коштів на депозитному рахунку, перевищення якої позбавляє громадян права на отримання житлової субсидії (наразі це 25 прожиткових мінімумів, або 56 750 гривень).

3. Не враховувати житлові приміщення, які перебувають у спільній частковій або сумісній власності (переважно це приватизація житла), а також ті, які знаходяться в сільській місцевості (в основному це спадщина).

Таким чином, призначення житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, крім домогосподарств, яким житлова субсидія:

• надавалася у грошовій безготівковій формі (необхідно отримати дані для виплати коштів у готівковій формі);

• була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи) (необхідно підтвердити місце фактичного проживання);

• була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації (необхідно актуалізувати відомості щодо не проживання окремих осіб за місцем реєстрації);

• інших неординарних ситуацій, які минулий період нараховувались за рішенням місцевої Комісії.

Рішенням передбачається застосування її норм з 1 травня 2021 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь