Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Територіальний сервісний центр МВС інформує:

Дата: 22.08.2022 11:55
Кількість переглядів: 303

Фото без опису

З початку року сервісні центри МВС Київської області видали вперше понад 12 тисяч 200 посвідчень водіїв

За 7 місяців нинішнього року 12 тисяч 220 кандидатів у водії після перевірки їхніх знань в сервісних центрах МВС Київської області отримали свої перші посвідчення на право керування транспортними засобами. Екзаменатори ТСЦ МВС області провели більше 20 тисяч теоретичних і майже 23 з половиною тисячі практичних іспитів. Проте, лише найнаполегливіші слухачі курсів з підготовки і перепідготовки водіїв успішно склали іспити в автошколах та сервісних центрах МВС і стали учасниками дорожнього руху.  

«Слід зазначити, що цьогоріч громадяни найчастіше звертаються до сервісних центрів МВС для обміну водійських посвідчень. Від початку року підрозділами Київщини здійснено майже 24 тисячі обмінів посвідчень. Найактивніше звертаються за цією послугою  у разі закінчення терміну дії 2-річного посвідчення водія або ж, якщо хочуть замінити посвідчення старого зразка  на новий вид документа – європейського зразка», – розповідає начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області Микола Горбонос.

Варто зауважити,  що на час дії воєнного стану у пакеті документів не обов’язково подавати медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом. Необхідно лише мати паспорт громадянина України, копію довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків,  за потреби – документ, який підтверджує зміну анкетних даних,  наявне посвідчення водія та  для занесення у графу «14» інформації про групу крові і резус-фактор особи – будь-який дійсний документ, що містить такі відомості.

Важливо пам’ятати, що обміняти посвідчення, видане вперше, можливо лише з наступного дня після закінчення терміну його дії. 

Також звертаємо увагу на те, що обмін дворічного посвідчення водія проводиться без складання іспитів, але за умови вчинення протягом двох років з дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху чи їх абсолютної відсутності. У разі, якщо порушень було три і більше, то громадянин обмінює своє посвідчення водія на постійне, що видається на 30 років,  лише після складання практичного і теоретичного іспитів у сервісному центрі МВС.

Повернення посвідчення водія особам, які отримали його вперше та були позбавлені права на керування транспортними засобами, не відбувається.  Поновлення права керування транспортними засобами в такому випадку здійснюється після підготовки у навчальному закладі та успішного складання теоретичного і практичного іспитів у сервісному центрі МВС. Таке посвідчення знову видається на 2 роки.

          «Війна в Україні змусила мільйони наших людей просити захисту в країнах Європейського Союзу. Вони  й досі там перебувають. Велика частина з них є водіями і хочуть мати законні підстави бути учасниками дорожнього руху.  Наприкінці липня набув чинності  Регламент користування українськими національними посвідченнями водія в країнах ЄС. Зміни стосуються лише осіб, які мають тимчасовий або належний захист в країнах ЄС», наголошує Микола Горбонос.

            Отже,  у таких країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Швеція, Чехія — можна:

  • користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом всього періоду перебування під захистом;
  • користуватися українським посвідченням водія старого зразка, яке оформлене лише кирилицею і не має терміну дії, без необхідності мати додатково завірений переклад або міжнародне посвідчення водія;
  • користуватися українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії у 2022 році (це є актуальним для посвідчень виданих вперше з терміном дії 2 роки);
  • отримати тимчасове (на період перебування під захистом) посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи викрадення українського посвідчення водія без складання іспитів — достатньо проведення країною ЄС перевірки дійсності отриманого в Україні права на керування, а також перевірки відповідності стандартам фізичної та психічної придатності до керування.

Також ще на початку війни, 28 лютого 2022 року, Уряд України затвердив Постанову КМУ № 165, яка передбачає зупинення надання адміністративних послуг на час воєнного стану в Україні. Тож посвідчення водія, термін дії яких закінчився в період воєнного стану, продовжують діяти на всій території України. Їх можна замінити в сервісних центрах МВС навіть після скасування воєнного стану в країні.

_______________________________________________________

Платні номерні знаки можна встановлювати на всі транспортні засоби

Сервісні центри МВС створюють доступні та зручні послуги для українців. Відтепер платні номерні знаки можна встановлювати на всі транспортні засоби в Україні. «Красиві» поєднання із парних чисел як то «5577» або чийсь рік народження «2000» стали доступними не тільки власникам легкових автомобілів.

Від 24 липня вступила в силу Постанова, яка стосується Порядку державної реєстрації транспортних засобів і дозволяє платні номерні знаки абсолютно всім транспортним засобам.

Тож, власники мопедів, моторолерів, мотоциклів, три- і квадроциклів, вантажних авто, автобусів, якщо ви завжди хотіли певну комбінацію цифр і не могли її отримати, тепер можна.

Така процедура заміни номерного знаку, відповідно, означає перереєстрацію транспортного засобу. Вартість цієї послуги орієнтовно 512 грн (послуга + бланк свідоцтва). А вартість свого омріяного номерного знаку Ви можете перевірити онлайн.

Для перереєстрації, виберіть зручний вам територіальний сервісний центр МВС. І зареєструйтесь для отримання послуги.

Перелік документів, що треба мати з собою фізичній особі або юридичній особі можна переглянути тут.

Крім того, умови платного зберігання номерних знаків у сервісних центрах МВС змінено і продовжено на час воєнного стану. Знищення номерних  знаків, які перебувають на зберіганні, відтерміновується до звернення власника. Тобто, якщо термін зберігання ваших номерних знаків вичерпався, ви його не продовжили, бо не маєте такої можливості саме зараз, то номерні знаки поки що не утилізують. Відлік терміну зберігання цих номерних знаків зупиняється та їх знищення не проводиться.

Надалі продовжити термін зберігання номерних знаків буде можливо вже після скасування воєнного стану. При цьому, якщо ви не маєте змоги сплатити за зберігання номерних знаків під час воєнного стану, то ваш номерний знак все одно залишатиметься на зберіганні. Оплату можна буде внести пізніше.

Зауважимо, передачу номерних знаків, які знаходяться на відповідальному зберіганні, до інших територіальних сервісних центрів МВС не передбачено законодавством.

Нагадуємо, що консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінці Головного сервісного центру МВС в Фейсбук. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.

______________________________________________________

Онлайн-сервіс про наявність номерних знаків відновлено

Війна внесла корективи в життя кожного українця. З початком повномасштабного вторгнення росії з міркувань безпеки державні реєстри були відключені. І багато послуг та сервісів не були доступні громадянам. Проте поступово ми відновлюємо онлайн-сервіси аби кожен клієнт відчував підтримку та доступність державних послуг.

Якщо ви шукаєте найкращий номерний знак для свого авто — це можна зробити онлайн на нашому сайті за допомогою сервісу “Наявність номерних знаків”. Водіям доступний вибір, як платних, так і безкоштовних номерних знаків.

За словами заступника міністра внутрішніх справ України Богдана Драп’ятого, для вибору та оформлення номерних знаків жодних посередників не потрібно. Якщо представники сервісного центру МВС чи сторонні особи спонукають вас до надання їм «заохочення» за бажаний номерний знак — повідомляйте правоохоронні органи.

Як знайти номер своєї мрії? Є два алгоритми пошуку:

  • наявність в області;
  • числова комбінація.

Обравши перший критерій, можна переглянути вільні номерні знаки, які знаходяться у сервісних центрах МВС та ЦНАПах у конкретному регіоні. При цьому отримати інформацію щодо вартості знака та місця його знаходження.

Другий критерій дозволяє самостійно вказати бажану комбінацію цифр. Перевірка здійснюється серед усіх сервісних центрів МВС та ЦНАПів, а результат (про наявність номера) з’являється на екрані.

Важливо, ціна за платні номерні знаки вказана на сайті без урахування податку на додану вартість 20% та вартість спецпродукції.

Список актуальних номерів автоматично оновлюється в режимі реального часу. Це означає, що після того, як ваш номерний знак закріпиться за вашим транспортним засобом у сервісному центрі МВС, він автоматично перестане відображатися в онлайн-сервісі.

Наразі у функціоналі немає бронювання. Тому перш ніж відправитись реєструвати авто, краще вибрати відразу кілька варіантів номерних знаків. Так ви точно будете впевнені, що бажана комбінація дістанеться точно вам.

“Міністерство внутрішніх справ України готує проєкти нормативних актів, які врегулюють можливість бронювання номерних знаків онлайн”, — додав заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.

___________________________________________________

Cервісні центри МВС Київської області отримали майже 600  оцінок через Telegram-бот  «Твій ГСЦ МВС» 

Сервісні центри МВС завжди прагнуть бути відкритими до кожного відвідувача, подивитися на свою роботу очима клієнтів, щоб і надалі створювати комфортні умови та підвищувати стандарти надання державного сервісу. Нам важливо почути думку кожного щодо якості обслуговування.

У сервісних центрах МВС Київської області 14 червня нинішнього року запроваджено новий проєкт «Твій ГСЦ МВС». Він передбачає залучення громадян до оцінки рівня наданих державних послуг, зокрема, й через соціальні мережі, що є потужними каналами для комунікації з клієнтами. Наші адміністратори пропонують відвідувачам у сучасний і зручний спосіб – через Telegram-бот – висловлювати свої думки щодо роботи наших центрів і виставляти бали, відповідні якості послуг одразу ж під час їх отримання. Опрацювання відгуків адміністраторами центрів триває в режимі реального часу і зворотній зв’язок з клієнтами відбувається майже миттєво, а результати пливу на поліпшення сервісу відвідувачі можуть відчути й побачити навіть у день візиту.  

Стати учасником проєкту «Твій ГСЦ МВС» може будь-хто під час відвідин обраного сервісного центру МВС. Для цього необхідно звернутись до сервісного центру й отримати послугу, наприклад, з реєстрації транспортного засобу чи обміну посвідчення водія. Поки адміністратор готує до видачі документи, клієнти мають змогу на наших інформаційних носіях смартфоном зчитати QR-код, який переадресовує користувачів на форму-опитувальник з набором запитань з оцінками рівня задоволеності та функцією надсилання коротких повідомлень, що генеруються для кожного ТСЦ МВС окремо. Це – у разі, якщо у клієнтів є додаткові коментарі до виставлених балів. Для цього у чат-боті користувачу потрібно натиснути кнопку «Повідомлення до ГСЦ МВС» і після залишеного відгуку клікнути «Надіслати повідомлення», щоб адміністратори центру його отримали. Це займає не більше хвилини часу. Проте, має неабиякий ефект. Спробуйте і ви!

«За два місяці дії проєкту в Київської області 9 територіальних сервісних центрів МВС отримали 592 оцінки і 167 повідомлень. Жодне звернення не залишилось поза нашою увагою», - зазначив начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області Микола Горбонос.  

Тож підвищуємо стандарти надання державного сервісу разом!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь