A A A K K K
для людей із порушенням зору
Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області повідомляє:

Дата: 07.03.2023 09:32
Кількість переглядів: 64

Фото без опису

З 1 березня 2023 органами Пенсійного фонду України проведена індексація пенсійних виплат відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 №168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році”.

Перерахунки пенсій проводились без додаткових звернень пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ.

З 1 березня пенсії, призначені відповідно до законів України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” перераховуються із застосуванням коефіцієнта збільшення середньомісячної заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій, у розмірі 1,197.

До пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за зверненнями, що надійшли до 31.12.2022 включно, розмір яких не підвищився з 01.03.2023, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 100 грн. Доплата 100 гривень встановлюється в межах максимального розміру пенсії, визначеного законом (20930 грн).

Крім того, з 01.03.2023 підвищено на коефіцієнт 1,197 :

• мінімальні розміри пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, внаслідок Чорнобильської катастрофи;

• мінімальні розміри пенсій по інвалідності особам з інвалідністю внаслідок війни з числа військовослужбовців строкової служби.

Зросли також мінімальні пенсійні виплати для пенсіонерів, які отримають пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”:

• які досягли 65 років, не працюють та мають страховий стаж жінки 30 років; чоловіки 35 років - до 3120грн;

• віком до 70 років (працюючим) та мають страховий стаж жінки 30 років; чоловіки 35 років та особи з інвалідністю І групи, - до 2760грн;

• віком від 70 до 80 років та мають страховий стаж жінки 30 років, чоловіки 35 років, - до 3000грн;

• яким виповнилося 80 років та мають страховий стаж жінки 20 років, чоловіки 25 років - до 3120грн.

 Варто зазначити, що з 1 березня мінімальна пенсійна виплата для усіх непрацюючих пенсіонерів складає 2520 грн. У всіх випадках мінімальний розмір підвищення становитиме 100 грн, максимальний - 1500 грн.

____________________________________________________________________________________

До уваги страхувальників!

Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області інформує про зміну посилання до навчання «Формування та подання страхувальником заяви-розрахунку по лікарняних через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України».

Навчання, як і раніше, проходитиме щочетверга об 11:00 на ZOOM-платформі.

До нас можна приєднатись за посиланням:

https://us05web.zoom.us/j/86354234769...

Ідентифікатор конференції: 863 5423 4769

Код доступу: 225ZxJ

На семінарі розглядаються питання щодо фінансування страхових виплат з 01.01.2023, особливості подання страхувальниками заяв-розрахунків через вебпортал Пенсійного фонду України тощо.

___________________________________________________________________________

Страхові виплати — це кошти, що виплачуються застрахованим особам у разі настання страхового випадку. Перелік обставин та професійних захворювань, за яких настає страховий випадок, визначено Кабінетом Міністрів України (постанова від 17.04.2019 №337 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві»).

 Перерахування здійснюється згідно з Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, який визначає підстави та порядок перерахування страхових виплат (стаття 31). Перерахування може бути як індивідуальним, пов’язаним з обставинами конкретної людини, так і масовим.

 Індивідуальне перерахування щомісячних страхових виплат проводиться у зв’язку зі зміною ступеня втрати професійної працездатності людини (у %) або зміною складу сім’ї померлого. Таке перерахування здійснюється за відповідним зверненням потерпілого або члена його сім’ї.

Масове перерахування щомісячних страхових виплат проводиться без звернення людини щороку, з 1 березня, на коефіцієнт, що враховує показники зростання споживчих цін та середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

 У 2023 році коефіцієнт збільшення щомісячних страхових виплат становить 1,197 (в межах максимального розміру). В результаті перерахування виплати розмір збільшення не може перевищувати 1500 гривень (п.9 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь