Таращанська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення за кодом ДК 021:2015 – 43260000-3 «Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка»

Дата: 17.04.2023 10:03
Кількість переглядів: 115

Обґрунтування

технічних та якісних характеристик предмета закупівлі,

очікуваної вартості та/або розміру бюджетного призначення

за кодом ДК 021:2015 – 43260000-3 «Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка» (Екскаватор-навантажувач)

 

 1. Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, його категорія:  

Виконавчий комітет Таращанської міської ради: вул. Героїв Чорнобиля, 1, м. Тараща, Білоцерківський райок, Київська область, 09501;

Код за ЄДРПОУ – 40289376;

Категорія: орган державної влади, місцевого самоврядування або правоохоронний орган.

 1. ID номер: UA-2023-04-13-007262-a

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником (у разі поділу на лоти такі відомості повинні зазначатися стосовно кожного лота) та назви відповідних класифікаторів предмета закупівлі і частин предмета закупівлі (лотів) (за наявності): закупівля за предметом закупівлі за кодом ДК 021:2015 - 43260000-3 «Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка» (Екскаватор-навантажувач) проводиться в цілому, без поділу на лоти.

 1. Процедура закупівлі: відкриті торги з особливостями (закупівля здійснюється відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» та Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178.

Враховано норми пункту 6-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про публічні закупівлі» щодо локалізації виробництва.

 1.  Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі     

за кодом  ДК 021:2015 – 43260000-3 «Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка» (Екскаватор-навантажувач)

 

Назва предмета закупівлі

Код ДК 021:2015 - 43260000-3 «Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка»кскаватор-навантажувач)

 

Код ДК 021:2015

43260000-3 «Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка»

Назва товару номенклатурної позиції предмета закупівлі та код товару, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі

43262100-8 Механічні екскаватори 

Кількість поставки товару

1 штуки

Місце поставки товару

вул. Героїв Чорнобиля, буд. 1, м. Тараща, Білоцерківський район, Київська область, Україна, 09501 (витрати на постачання товару здійснюються за рахунок постачальника)

Строк поставки товару

з дати підписання договору до 15 червня 2023 року включно

 

Замовник самостійно визначає необхідні технічні характеристики предмета закупівлі з огляду на специфіку предмета закупівлі, керуючись принципами здійснення закупівель та з дотриманням законодавства.

У місцях, де технічна специфікація містить посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес, що характеризує продукт чи послугу певного суб’єкта господарювання, чи на торгові марки, патенти, типи або конкретне місце походження чи спосіб виробництва, вважати вираз  «або еквівалент».

 

У місцях, де технічна специфікація містить посилання на стандартні характеристики, технічні регламенти та умови, вимоги, умовні позначення та термінологію, пов’язані з товарами, роботами чи послугами, що закуповуються, передбачені існуючими міжнародними, європейськими стандартами, іншими спільними технічними європейськими нормами, іншими технічними еталонними системами, визнаними європейськими органами зі стандартизації або національними стандартами, нормами та правилами, біля кожного такого посилання вважати вираз «або еквівалент». Таким чином, вважається, що до кожного посилання додається вираз «або еквівалент».

 

 Якщо Учасником пропонується еквівалент товару до того, що вимагається Замовником, додатково у складі тендерної пропозиції Учасник надає таблицю, складену в довільній формі, яка у порівняльному вигляді містить відомості щодо основних технічних та якісних характеристик товару, що вимагається Замовником до основних технічних та якісних характеристик еквівалентного товару, що пропонується Учасником. При цьому якість запропонованого еквівалента товару має відповідати якості, що заявлена в технічній специфікації Замовника. Таблиця повинна містити точну назву товару, яка пропонується учасником. У випадку, якщо учасником буде зазначено назву товару, яка буде містити словосполучення «або еквівалент» (наприклад, автомобіль Renault Duster, або еквівалент), тендерну пропозицію такого учасника буде відхилено як таку, що не відповідає умовам технічної специфікації та іншим вимогам щодо предмета закупівлі тендерної документації.

 

У разі, якщо замовник вимагає маркування, протоколи випробувань та сертифікати повинні бути видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.

У разі, якщо учасник не має відповідних маркувань, протоколів випробувань чи сертифікатів, у разі встановлення вимог щодо надання учасником маркувань, протоколів випробувань чи сертифікатів, і не має можливості отримати їх до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій із причин, від нього не залежних, він може подати технічний паспорт на підтвердження відповідності тим же об’єктивним критеріям. Замовник зобов’язаний розглянути технічний паспорт і визначити, чи справді він підтверджує відповідність установленим вимогам, із обґрунтуванням свого рішення.

Якщо замовник посилається в тендерній документації на конкретні маркування, протокол випробувань чи сертифікат, він зобов’язаний прийняти маркування, протоколи випробувань чи сертифікати, що підтверджують відповідність еквівалентним вимогам та видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством.

 

Замовник здійснює закупівлю товару саме за такими характеристиками, оскільки вони найбільше відповідають потребам та вимогам замовника при використанні. 

 

 1. Вимоги щодо якості предмета закупівлі та технічні характеристики:

Даний вид товару повинен відповідати вимогам ДСТУ

№ з/п

Вимоги замовника

І. Технічні характеристики:

1

Екскаватор-навантажувач – повинен бути новим, не раніше 2023 року випуску.

2

Екскаватор-навантажувач на шасі з пневмоколісним ходом, приводом на всі колеса та гідропідсилювачем керма. Екскаватор-навантажувач має бути стандартного заводського виконання.

3

Дизельний 4-х циліндровий двигун, з прямим вприском палива, з турбонадувом (не вище ЄВРО 2), потужністю не меншою 68,5 кВт (92,0 к.с).

4

Двигун має бути одного виробника з екскаватором- навантажувачем.

5

Транспортна довжина не більше 5750 мм.

6

Екскаватор-навантажувач має бути обладнаний підігрівачем блоку циліндрів двигуна.

7

Кабіна оператора має бути обладнана пристроєм ROPS/FOPS.

8

Кабіна екскаватора має бути обладнана кондиціонером.

9

Освітлення попереду:

не менше 2 фари дорожнього освітлення і окремо не менше 4 фари робочого освітлення.

10

Освітлення позаду: не менше 4 фари робочого освітлення.

11

Ліхтарі: стопу та повороту.

12

Екскаватор має бути обладнаний крилами - бризковиками передніх і задніх коліс.

13

Суцільний паливний бак без використання додаткових ємностей об’ємом  – не менше 160 л.

14

Об’єм системи охолодження двигуна – не більше 23 л.

15

Поворотні передні два колеса.

16

Трансмісія: привід на обидва мости.

17

Електричний перемикач вибору приводу коліс 2WD/4WD в кабіні екскаватора-навантажувача.

18

Навантаження на задній міст:

 • статичне – не менше 22 900 кг.,
 • динамічне – не менше 9 100 кг.

19

Коробка передач з електронним управлінням та вмонтованим гідротрансформатором.

21

Транспортна швидкість пересування не менше 38 км/год.

22

Радіус коліс:

 • передні не менше 18 дюймів;
 • задні не менше 26 дюймів.

23

Загальна продуктивність гідравлічної системи не менше 140 літрів за хвилину.

24

Максимальний тиск в гідравлічній системі не менше 250 Бар.

25

Загальний об’єм гідравлічної системи включаючи гідравлічний бак – не більше 140 л.

26

Фронтальний ківш навантажувача має бути багатофункціональний 6-в-1, щелепний, швидкозмінний.

27

Номінальна місткість ковша навантажувача – не менше 1,0 куб. метр.

28

Висота вивантаження навантажувального ковша по нижній кромці – не менше 2700 мм.

29

Стріла навантажувача має бути обладнана системою паралельного підйому.

30

Ківш навантажувача має керуватися здвоєними гідроциліндрами. Гідроциліндри мають бути розміщені по одній прямій зі стрілою навантажувача.

31

Стріла навантажувача має бути обладнана системою стабілізації під час руху.

32

Стріла навантажувача має бути обладнана системою автоматичного повернення навантажувального обладнання до копання після вивантаження.

33

Рукоять екскаватора – телескопічна, оснащенна ковшем шириною 600-800 мм.

34

Екскаваторне обладнання має бути оснащене системою зміщення осі копання відносно осі машини.

35

Максимальна глибина копання екскаватора без використання пристрою для швидкої заміни навісного обладнання не менше 5970 мм.

36

Максимальна висота завантаження по стандартним нормам (при закритому ковші) не менше 4700 мм.

37

Кут повороту екскаваторного ківша не менше 201 градус.

38

Тяга ковша має бути обладнана кільцем для вантажопід’ємних робіт.

39

Гарантія на екскаватор-навантажувач не менше 12 місяців без обмеження напрацювання мотогодин.

40

Виробником екскаватора-навантажувача має бути встановлена система контролю роботи екскаватора-навантажувача в реальному часі через GSM, GPS та Інтернет.

Система включає в себе такі додаткові опції:

 • час напрацювання машини згідно лічильнику мотогодин екскаватора-навантажувача,
 • повідомлення про технічне обслуговування,
 • історія сервісного обслуговування,
 • попередження щодо технічного стану екскаватора,
 • рівень пального в баку,
 • простоювання техніки.

41

Комплект документів до навантажувача при постачанні товару: керівництво з експлуатації, сертифікат відповідності, декларація про відповідність,) та свідоцтво про реєстрацію з відміткою про зняття з обліку.

ІІ. Організаційні положення

1

Учасник повинен надати повноваження учасника торгів на реалізацію продукції від імені виробника.

2

Учасник повинен мати не менше ніж трьохрічний досвід поставок техніки відповідного типу та виробництва, який пропонуються (підтверджується договорами поставок).

3

Учасник повинен мати базу з відповідними умовами для зберігання, гарантійного, сервісного обслуговування та продажу машин.

4

Учасник повинен забезпечити передпродажну підготовку, введення машини в експлуатацію та навчання обслуговуючого персоналу на базі Замовника (вартість цих робіт враховується в ціну машини).

5

Учасник здійснює післяпродажне обслуговування машини протягом гарантійного терміну експлуатації (надати опис сервісної служби):

- Учасник повинен забезпечувати виїзд мобільної сервісної бригади для усунення поломок на базі Замовника;

- Учасник повинен мати склад запасних частин для забезпечення їх швидкої заміни.

 

Учасник повинен надати у складі своєї тендерної пропозиції також наступні документи:

 • довідку стосовно наявності мережі сервісних центрів з обслуговування товару, що пропонується учасником, на території України, з обов’язковим зазначенням назви, адреси та контактних телефонів цілодобової гарячої лінії такого центру;
 • довідка у довільній формі з зазначенням терміну гарантійного обслуговування товару, що пропонується;
 • лист щодо забезпечення передпродажної підготовки товару, введення в експлуатацію та навчання обслуговуючого персоналу на базі Замовника;
 • сканкопію оригіналу «Сертифіката уповноваженого дилера» з авторизаційним листом до нього, яким надано права продажу транспортних засобів, їх складових частин, оригінальних запасних частин, гарантійного, післягарантійного і сервісного обслуговування, проведення передпродажної підготовки, з підтвердженням, що товар вироблений на заводах виробника та є стандартним заводським виконанням;
 • брошуру* на українській мові на предмет закупівлі у сканованому вигляді (*під брошурою замовник має на увазі друковану продукцію з рекламною поліграфією та відповідним дизайном, яка являє собою листи, на сторінках якої розміщена текстова інформація про технічні і якісні характеристики предмету закупівлі з відповідним графічним зображенням таких характеристик);
 • довідку учасника із посиланням на відповідну сторінку єдиного офіційного вебсайту учасника, на якому розміщена брошура, а також інформацією, що предмет закупівлі є стандартним заводським виконанням (не допускається надання посилання на файл; повинно бути посилання саме на сторінку вебсайту, на якій розміщений файл з можливістю його скачування);
 • лист-підтвердження заводу-виробника, що брошура, розміщена на єдиному офіційному вебсайті заводу-виробника (з посиланням на відповідний вебсайт та сторінку з брошурою) є ідентичною брошурі, розміщеної на єдиному офіційному вебсайті учасника (з посиланням окремо на відповідний вебсайт та окремо на сторінку вебсайту з брошурою) (не допускається надання посилання на файл, повинно бути посилання саме на сторінку вебсайту, на якій розміщений файл з можливістю його скачування); 
 • гарантійний лист про те, що учасник не має розірваного договору по причині порушення учасником умов договору та/або відсутні рішення суду щодо стягнення з учасника неустойки, штрафу, або пені по укладеним договорам, за результатами тендерних закупівель починаючи з 2019 року до дати подання тендерної пропозиції за даною закупівлею.

Інформація про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики, надається учасником на фірмовому бланку, з обов’язковим заповненням полів, які цього потребують, та наведенням технічних характеристик, притаманних запропонованому предмету закупівлі. Переобладнані моделі Замовником не розглядаються, лише машини у стандартному заводському виконанні.

Якщо пропозиція торгів учасника не відповідає вимогам тендерної документації, то пропозиція буде відхилена, як така, що не відповідає вимогам документації торгів.

З метою перевірки відповідності учасника вимогам тендерної документації, замовник має право самостійно перевірити відповідність документів або інформації, установленим вимогам (у т.ч. на офіційних сайтах чи в інших тендерних закупівлях, за допомогою офіційних державних реєстрів тощо), фактично обстежити запропонований учасником товар зі складанням документу довільної форми, а за потреби надсилати відповідні запити або звернення згідно абзацу другого ч. 15 ст. 29 Закону тощо. У разі зазначення у тендерній пропозиції будь-якої недостовірної інформації, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника відповідно до підпункту 3 пункту 1 або підпункту 1 пункту 2 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі».

Учасники торгів нерезиденти для виконання вимог щодо подання документів, передбачених тендерною документацією подають у складі своєї пропозиції, документи, передбачені законодавством країн, де вони зареєстровані.

У разі якщо учасник або переможець не повинен складати або подавати відповідний документ, то він не повинен надавати жодні листи або роз’яснення. У разі якщо учасник або переможець повинен складати вказаний в документації документ, то він зобов’язаний скласти та надати його у точній відповідності до вимог Замовника.

Під час проведення процедури закупівлі усі документи, що мають відношення до тендерної пропозиції, подаються або складаються учасником, повинні містити посаду, підпис, прізвище та ініціали підписанта. 

У разі якщо згідно з вимогами різних пунктів цієї тендерної документації Учасник включає до складу тендерної пропозиції один і той самий документ, такий документ може бути наданий в одному примірнику.

При поставці товару учасник-переможець зобов’язаний надати замовнику оригінал інструкції з експлуатації та повний пакет документів, необхідних для реєстрації (постановки на облік) у відповідних органах.

Учасник повинен здійснювати постачання товару, який відповідає вимогам діючого законодавства щодо його якості та екологічної безпеки, що в подальшому не призведе до негативних наслідків для людей та довкілля під час його використання.

 1. Вимоги до  учасника:
  1. Для підтвердження відповідності тендерної пропозиції учасника технічним, якісним, кількісним та іншим вимогам щодо предмета закупівлі, у тому числі в частині локалізації виробництва, учасник у складі тендерної пропозиції надає: 
   1. технічну специфікацію, складену учасником згідно з Таблицею 1:

                                                                                                                      Таблиця 1

№ з/п

Найменування  товару

Технічні характеристики товару

Од. виміру

Кількість

Виробник товару*

Країна  походження товару**

1

2

3

4

5

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

* Зазначається учасником найменування виробника із зазначенням організаційно-правової форми (товариство з обмеженою відповідальністю, приватне підприємство тощо).

** Країною походження товару вважається країна, у якій товар був повністю вироблений або підданий достатній переробці відповідно до критеріїв, встановлених Митним кодексом України.

 

3.1.2. У разі якщо вартість оголошеного замовником предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, надається гарантійний лист, яким учасник гарантує, що ступінь локалізації товару, визначеного підпунктом 2 пункту 6-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону, що є предметом закупівлі, дорівнює чи перевищує 15 відсотків, а також містить інформацію про включення такого товару до Переліку та відповідний пункт Переліку, за яким відображається інформація про товар (інформація про включення такого товару до Переліку та відповідний пункт Переліку, за яким відображається інформація про товар, не зазначаються у разі відсутності Переліку в загальному доступі).

Вимога щодо надання гарантійного листа не застосовується до закупівель товарів, вартість яких дорівнює або перевищує суми, зазначені в Угоді про державні закупівлі, укладеній 15 квітня 1994 р. в м. Марракеші, із змінами, внесеними Протоколом про внесення змін до Угоди про державні закупівлі, вчиненим 30 березня 2012 р. в м. Женеві, а також положеннях про державні закупівлі інших міжнародних договорів України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, зокрема угодах про вільну торгівлю, в гривневому еквіваленті на дату закупівлі і країною походження яких є країни, з якими Україна уклала такі угоди, та країни, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України “Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі”, що підтверджується сертифікатом про походження товару (надається у складі тендерної пропозиції), про що надається лист-пояснення.

В розумінні цієї закупівлі під іншими міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України (зокрема угодами про вільну торгівлю) вважаються:

- Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони;

- Угода про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії;

- Угода про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ;

- Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

Учасник процедури закупівлі несе відповідальність згідно з законодавством за зміст, достовірність, актуальність, повноту та коректність інформації, яка подається ним для підтвердження ступені локалізації.

Ступінь локалізації виробництва визначається самостійно виробником товару, що є предметом закупівлі, та підтверджується Уповноваженим органом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, за формулою:СЛ = (1 – (МВ+ІВ) / С) × 100%,де:

СЛ – ступінь локалізації виробництва;

МВ – митна вартість сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, імпортованих на митну територію України виробником для виробництва товару, що є предметом закупівлі, гривень;

IВ – вартість імпортних сировини, матеріалів, вузлів, агрегатів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових, придбаних окремо та/або у складі продукції для виробництва товару, що є предметом закупівлі, у постачальника – резидента України, без урахування податку на додану вартість, гривень;

С – собівартість товару, що є предметом закупівлі, гривень.

У разі відсутності товару запропонованого учасником процедури закупівлі у відповідному переліку або у разі, якщо ступінь локалізації товару є меншим ніж 15 відсотків або сертифікат походження товару не підтверджує, що країною походження товару є країни, з якими Україна уклала міжнародні угоди та / або країни, які є учасниками Угоди про державні закупівлі, до якої Україна приєдналася відповідно до Закону України «Про приєднання України до Угоди про державні закупівлі», замовник відхиляє тендерну пропозицію учасника на підставі абзацу 3 частини 1 статті 31 Закону, а саме: не відповідає встановленим абзацом 1 частини 3 статті 22 цього Закону вимогам до учасника відповідно до законодавства. Не відхиляються пропозиції учасників, якщо товар, що пропонується учасником, має сертифікат про походження товару з країни, яка є членом відповідної міжнародної угоди.

Країна походження: всі, окрім товарів з російської федерації, Республіки Білорусь.

           

 1. Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі:

Очікувана вартість предмета закупівлі  за кодом  ДК 021:2015 - 43260000-3 «Механічні лопати, екскаватори та ковшові навантажувачі, гірнича техніка» (Екскаватор-навантажувач)   становить 3700000 (три мільйони сімсот) тисяч гривень 00 копійок, в т.ч. ПДВ.

Очікувана вартість предмета закупівлі була визначена із застосуванням Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275, шляхом моніторингу середньоринкових цін, актуальних на момент моніторингу. Замовником здійснювався пошук, збір та аналіз загальнодоступної цінової інформації про ціну товару, що містяться в мережі Інтернет у відкритому доступі на сайтах постачальників, та відповідно до комерційних пропозицій постачальників.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь